banner83

Yarım şişe rakı ile kurtardı

Sahte alkol içerek komaya giren gencin mucize kurtuluşu

Yarım şişe rakı ile kurtardı
banner94
banner26

ANTALYA Kemer"de sahte içki içerek komaya giren ancak hayatta dönmeyi başaran Alman öğrenci Dustin Krabbe (18), 3 arkadaşının can verdiği korkunç olayı Alman Bild gazetesine anlattı. Tatillerini Anatolia Beach Hotel"de geçiren Dustin, olayın gerçekleştiği gece iki şişe votkayla bir kola aldıklarını ve bunlar için25 euro ödediklerini söyledi ve sonrasını şöyle anlattı: “İçerken tadında hiçbir değişiklik hissetmedik ama sonra kendimi çok garip hissetmeye başladım. Ardından uyuyakalmışım. Uyandığımda öğretmenimiz arkadaşımız Rafael"in (21) öldüğünü söyledi. Hastaneye gitmek üzere yola çıktık. Yolda görme yetimi kaybettim. Her şey çok parlaktı, hiçbir şey göremiyordum.”

Habere göre Anlatya"daki doktorlar, durumu hemen anladı. Bir doktor, yarım litre sek rakıyı burnundan geçirdiği bir tüp yardımıyla Dustin"e verdi. Kalan yarım litre de arkadaşı Vanessa"ya verildi. Uzmanlara göre rakıdaki etil alkol, sahte votkadaki zehirli metil alkolü etkisiz hale getirerek yani bir nevi “panzehir” etkisi yaparak komadaki dört gencin hayatını kurtardı.

Müdürler tutuklandı içkiyi satan da sabıkalı

Kemer"de aldıkları alkol nedeniyle komaya giren 11 Alman öğrenciden 3"ünün yaşamını yitirmesinin ardından Kemer Savcılığı iddianame hazırlık çalışmalarına başladı. Olayla ilgili otel yöneticisi 2 kişi tutuklandı. Otele içki tedariği sağlayan Germiyan Gıda şirketi Sahibi Cengiz Emmez"e hala ulaşılamadı. Hakkında yakalama emri çıkarılan Cengiz Emmez"in benzer başka bir olaydan dolayı 2 yıldır yargılanmasının devam ettiği ortaya çıktı. Emmez"in 2 yıl önce Marmaris"te bir turistin alkol nedeniyle komaya girmesi olayı nedeniyle hakim karşısına çıktığı ve bu davanın sürdüğü belirtildi.

banner103

Tedarikçi firmadan alkol ürünlerini alan ve ürünlerin alım evraklarında imzası bulunan otelin Satın Alma Müdürü Vedat Karagülmez ile Yiyecek İçecek Müdürü Taşkın Hisarlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklunarak cezaevine gönderildi. Olayın yaşandığı gün otel genel müdürlüğüne ön büro müdürünün geçici olarak baktığı, bu nedenle alkol alımlarında altında imzası bulunmayan ön büro müdürünün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.

Savcı numune toplattı

Bu arada savcılığın talimatıyla Alman öğrencilerin konakladığı otel ve çevresindeki işletmelerden 23 numune, Kemer çevresindeki ilçelerden ise 18 numune alınarak Tarım İl Müdürlüğü İl Kontrol Laboratuvarı"na gönderildi. 41 içki numunesi üzerinde analiz yapan laboratuvar, numunelerin 1"inde sahte içki yapımında kullanılan yüksek oranda metanol olduğunu belirledi. Laboratuvar analiz sonuçlarını Kemer Savcılığı"na iletti.

VATAN

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2009, 09:03

banner105

banner102