banner339
banner274

Son dakika: Meral Akşener: Adayımız, Türkiye'nin 13'üncü cumhurbaşkanı olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Bizim cumhurbaşkanı adayımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin 13'üncü cumhurbaşkanı olacak' dedi.

Son dakika: Meral Akşener: Adayımız, Türkiye'nin 13'üncü cumhurbaşkanı olacak
banner448
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İYİ Parti Lideri Akşener, TBMM'de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında, milletin 15 Temmuz darbe girişiminde destansı duruşuyla, demokrasi yoluna baş koyduğunu bir kez daha dünyaya ilan ettiğini söyledi. Akşener, "Hal böyleyken bizler önce iktidarın 15 Temmuz felaketinden ders alacağını umduk. Maalesef bu umudumuz boşa çıktı. Hukukun üstünlüğünü, liyakati, demokrasinin gereklerini kavrayacaklar' diye umduk. Tam aksine geçen her sene Türkiye'yi, demokrasiden, adaletten ve devlet aklından daha da uzaklaştırdılar" dedi.

Akşener, Kurban Bayramı'nın yaklaştığını anımsatarak, "İlk olarak, Et ve Süt Kurumu'na seslenmek istiyorum. Hem büyükbaş, hem de küçükbaşlar için Kurban Bayram dönemine özel, 'karkas kesim referans fiyatı' ilan edin. Bu fiyattan üreticinin elinde kalan hayvanları satın alacağınızı taahhüt edin. Yapabilirseniz peşin ödeyin, yok yapamazsanız yüzde 25 avans ödeyin. Kalanı için de aylık bazda bir ödeme planı oluşturun. İkinci çağrım ise, başta Millet İttifakı belediyeleri olmak üzere tüm Büyükşehir ve İl Belediyelerine. Şehrinizde misafir ettiğiniz besicilere ve hayvanlara gereken konforu sağlayın" diye konuştu.

'İKTİDAR TESLİM EDİLMEZ, DEVREDİLİR'

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefeti kastederek, 'Bunlara ülkeyi teslim etmeyeceğiz' dediğini belirterek, şöyle konuştu:

'TÜRKİYE'NİN ÇÖZÜLEMEYECEK SORUNU YOK'

Akşener, Türkiye'nin iyi yönetilemediğini belirterek, şunları kaydetti:

Akşener ayrıca bazı kesimlerin her yerde aynı soruyu sorduklarını belirterek, "İYİ Parti'nin, Millet İttifakı'nın, Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?' diyorlar. Buradan, kendilerine açık ve net cevap vermek istiyorum: Rahat olun, stres yapmayın, kendinizi de çok yıpratmayın. Siz hiç merak etmeyin. Bizim cumhurbaşkanı adayımız, Türkiye Cumhuriyetinin 13'üncü cumhurbaşkanı olacak. Kesin bilgi, yayalım" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 06:35
banner218