banner339
banner274

'Sigara firarı'nı önleme nöbeti!

Kapalı alanlarda uygulanan sigara içme yasağıyla ilgili zor günler geçirdiklerini söyleyen gece kulübü işletmecilerine bir darbe de sigara içme bahanesiyle hesabı ödemeden kaçan müşterilerden geldi.

'Sigara firarı'nı önleme nöbeti!
banner401
banner427

Bu nedenle binlerce lira zarar ettiklerini dile getiren Antalyalı sektör temsilcileri, kış aylarında bu olayların daha da artacağını düşünerek özel eleman tuttuklarını, bu elemanın sigara içmeye çıkan müşterileri izlediğini kaydetti.

Sigara yasağı nedeniyle yaz döneminde ciddi sıkıntı yaşadıklarını belirten Çiçek Pasajı işletmecisi Celal Özdemir, kış aylarında bu etkinin çok daha büyük boyutlara ulaşacağını söyledi. Özdemir, "Sigara içme bahanesi ile dışarı çıkan müşteriyi bir daha bulamıyoruz. Bu tür insanlar yüzünden mekana gerçekten eğlenmek için gelen müşterilere bile kuşkuyla bakar olduk" dedi.Yasağın kendilerini ağır şekilde etkilediğini vurgulayan Shantel Gece Kulübü sahibi Engin Karagülmez, "Müşterilerimizin lise öğrencileri gibi kapı önlerinde sigara içmesi bizi üzüyor. Havalar soğumaya başladığından beri müşteri içeride sigara içmek için diretiyor" diye konuştu.Yasağa yeni bir düzenleme getirilmesi gerektiğini savunan Orpheus Jazz Bar sahibi Ekrem Karsavuran, "Yasağa tümüyle karşı değiliz. Ama bazı işletmelerin genel özellikleri dikkate alınarak yeni uygulamalar getirilmeli. Aksi halde bu yasak birçok esnafın ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olacak" dedi. / DHA

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2009, 10:26
banner218