banner339
banner274

Şiddetli yağış uyarısı

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile güney kesimlerde kuvvetli yağış bekleniyor. Yağışla birlikte hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı bölgelerde azalacak.

Şiddetli yağış uyarısı
banner401
banner399

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkenin batı kesimleri bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Yarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik, Balıkesir), Batı Karadeniz (Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce, Kastamonu), Çankırı, Çorum, Kütahya ile Ankara'nın kuzey ilçelerinde (Nallıhan, Beypazarı, Polatlı, Ayaş, Güdül, Çamlıdere, Kızılcahamam, Kazan, Esenboğa, Çubuk) ise kuvvetli yağışlar görülecek.

Pazartesi günü ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışlar; Marmara'nın doğusu (İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik), Batı Karadeniz'de (Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce) kuvvetli olacak.

Hava sıcaklıkları yarın Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege ile İç Anadolu'nun kuzey kesimlerinde 6 ila 8 derece olmak üzere, kuzey, iç ve batı bölgelerde azalacak.

Kuvvetli yağış ve hava sıcaklığındaki azalmanın oluşturabileceği sel, ani su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, gibi olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 19:07
banner218