banner339
banner391
banner313

Sarayın yedek lastiğine sesleniyoruz...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'başkanlık sistemi' açıklamalarına ilişkin, "AKP ve MHP buzdolabından başkanlık tartışmasını yeniden çıkarttı?

Sarayın yedek lastiğine sesleniyoruz...
banner353

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'başkanlık sistemi' açıklamalarına ilişkin, "AKP ve MHP buzdolabından başkanlık tartışmasını yeniden çıkarttı? Herhalde ortada anlayamadığımız bir pazarlık var. Pazarlığın bir kefesinde Türkiye'nin demokratik parlamenter sistemi var, diğer kefesinde ne olduğunu da MHP’ye sormak gerekiyor. Acaba seçim korkusu mu var? Acaba AKP'nin muhalefetten sorumlu genel başkan yardımcısının bir koltuk korkusu mu var?" dedi 

İsim vermeden MHP'ye yüklenen Böke, "Tüm kamuoyuna, AKP'ye, saraya ve sarayın yedek lastiğine bir kez daha sesleniyoruz, Türkiye’nin demokrasi sorunu var, bir rejim sorunu yok. Vatandaşımızın hukuk sorunu var, bir rejim sorunu yok" dedi. CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşti. Toplantının Gündemini CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı. Şehitleri anarak konuşmasına başlayan Böke, "Gündem böyleyken Türkiye bir kez daha AKP ve AKP'nin koltuk değnekliğini kendine misyon edinmiş bir muhalefet lideri tarafından suni ve ihtiyaç duyulmayan bir rejim tartışmasına sokuldu. Biz 15 Temmuz'da Türkiye'nin demokrasiye ne kadar ihtiyacı olduğunu ve demokrasi gerçekten işlediği zaman nelere engel olabileceğini çok somut bir şekilde yaşadık. Biz o gün hep beraber bir şey öğrendik; Türkiye’nin tek ihtiyacı daha kuvvetli bir demokrasi. Bunları öğrenmişken ve bu süreç içerisinde o gece 241 kişiyi şehit vermişken ve takip eden her gün onlarca gencimizi teröre kaybederken, dolar almış başını uçarken, vatandaş işsiz ve açken biz Türkiye’de demokrasiyi değil başkanlığı konuşuyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 09:35
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k