banner158

Saadet Partisi için geri sayım... Son gün 19 Aralık

Saadet Partisi yönetimi, Yeniden Refah Partisi Genel  Başkanı Fatih Erbakan'ın açtığı dava sonucunda mahkemenin verdiği tahliye kararının ardından yeni bir parti binası aramaya başladı. Saadet Partisi'ne yeni bina bulması için verilen 1 aylık süre ise 19 Aralık'ta sona erecek.

Saadet Partisi için geri sayım... Son gün 19 Aralık

Fatih Erbakan ile Necmettin Erbakan'ın damadı Mehmet Altınöz, Saadet  Partisi'nin kiracı olarak bulunduğu genel merkez binasının boşaltılması için dava  açtı. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15'inci Hukuk Dairesinin verdiği tahliye  kararının Yargıtay tarafından onanmasının ardından Saadet Partisi, yeni bina  arayışına girdi.

Parti binasına 19 Kasım'da gelen icra memurları, Saadet Partisi  yönetimine tahliye için 19 Aralık'a kadar 1 ay süre tanıdı. Bunun üzerine parti  binası arayışına hız verildi.

SÜRE UZATIMI İÇİN BAŞVURU BEKLENİYOR

Bu arada, tahliye için verilen 1 aylık sürenin uzatılması için Saadet  Partisi'nce başvuru yapılacağı öğrenildi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaptığı açıklamada,  tahliye talebi nedeniyle çok üzgün olduğunu belirterek, söz konusu talebin seçime  kadar ertelenmesi için parti yetkililerinin görüşmelerde bulunduğunu bildirmişti. Karamollaoğlu ayrıca, tahliyenin seçimden sonra olabileceği  istikametinde olumlu bilgiler verildiğini de açıklamıştı.

 Yeniden Refah Partisi'ni kuran Fatih Erbakan'ın, partisini bu binaya  taşıyacağı konuşuluyor. Partinin yönetiminde Fatih Erbakan'ın yanı sıra Necmettin Erbakan'ın  kızı Rabia Elif Erbakan Altınöz, damadı Mehmet Altınöz, Sultan 2'nci  Abdülhamid'in 4'üncü kuşak torunu Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, eski bakanlardan  Sacit Günbey, Enerji İş Sendikası Genel Başkanı Mahmud Altunsoy, Necmettin  Erbakan'ın uzun süre yakın korumalığını yapan Abdurrahman Akyüz ile avukatı  Mehmet Ener yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 13:35
banner192