banner158

O küfrü etti mi? MHP’li Enginyurt’tan açıklama!

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un Meclis Genel Kurulunda İYİ Partili İbrahim Halil Oral'la yaşadığı kavgada Allah'a küfür ettiği iddia edilmiş ve büyük tepki çekmişti. Enginyurt 'Allah'a küfür' iddiasını reddederek "13 yaşında Allah davası için 12 Eylül 1980 yılında hapse düşmüş Cemal Enginyurt‘a böyle bir itham yakıştırılamaz' dedi. Enginyurt başka küfürler ettiğini kabul ederek, "Sinir ve şekerin verdiği etkiyle ağzımdan istenmeyen küfürler çıktı, çıkmasa iyiydi" ifadelerini kullandı.

O küfrü etti mi? MHP’li Enginyurt’tan açıklama!
banner152

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Meclis Genel Kurulunda İYİ Partili İbrahim Halil Oral'la yaşadığı kavgaya ilişkin, ”Sinir ve şekerin verdiği etkiyle ağzımdan istenmeyen küfürler çıktı, çıkmasa iyiydi. Bir milletvekilinin küfür etmesi doğru değil. Birileri haşa Allah’a küfür ettiğimizi söyleyerek bizi linç etmeye çalışıyor" dedi. 

Geçtiğimiz Pazartesi günü infaz yasasının görüşüldüğü Meclis Genel Kurulunda İYİ Partili İbrahim Halil Oral'la MHP'li Cemal Enginyurt arasında tartışma yaşanmıştı. Tartışma esnasında yaşanan küfürlü diyaloglar tepkilere neden olmuştu. MHP'li Enginyurt, yaptığı açıklamada yaşanan diyalogların doğru olmadığını ifade ederek, "TBMM’de geçen hafta içerisinde bir kavganın içerisinde bulunduk. Bu kavga sırasında sinir ve şekerin verdiği etkiyle ağzımdan istenmeyen küfürler çıktı, çıkmasa iyiydi. Bir milletvekilinin küfür etmesi doğru değil. Birileri haşa Allah’a küfür ettiğimizi söyleyerek bizi linç etmeye çalışıyor. 13 yaşında Allah davası için 12 Eylül 1980 yılında hapse düşmüş Cemal Enginyurt‘a böyle bir itham, iftira ve yalan yakıştırılamaz ve yapıştırılamaz. Biz Allah için ölmeye de, mücadele etmeye de hazırız. O küfür olmasa Mecliste iyiydi. Ben o küfrü kendime de yakıştıramadım ama haşa kutsal değerlere küfür edildi denildiğinde bu küfrü kabul etmem mümkün değildir, onları Allah’a havale ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 17:15