banner116
banner92

Nişanlı çifte tuzak cezası

Kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiği doktoru tuzağa düşürüp...

Nişanlı çifte tuzak cezası
banner94
banner26

Kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiği doktoru tuzağa düşürüp, tehditle senet imzalattıkları iddia edilen genç kız ile nişanlısı 11"er yıl 8"er ay hapis cezasına çarptırıldı.

ADANA"da, 11 Temmuz 2009"da meydana gelen olayda, iddiaya göre Eda Selver Ayyıldız (27) nişanlısı Gökhan Yıldırım"a (24), KKB uzmanı Dr. Enver Seçinti"nin kendisine sarkıntılıkta bulunduğunu söyledi. Nişanlı çift, doktoru başka bir bahane ile eve çağırıp tehditle 100 bin liralık senet imzalattı.

Doktorun şikâyeti üzerine, nişanlı çift tutuklandı. Cinsel tacizle suçlanan doktor ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcısı, soruşturma sonunda Dr. Seçinti hakkında "Cinsel taciz", nişanlı çift hakkında ise "Nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından dava açtı.

Mahkeme boyunca Dr. Seçinti suçlamayı reddetti. Eda Selver Ayyıldız ise hastanenin yemek şirketinde çalıştığını, doktorla ablasını muayeneye götürdüğünde tanıştığını söyledi. Telefonla taciz edildiğini öne süren Ayyıldız şunları anlattı: Dövdü ama silah yoktu “Doktoru eve çağırdım. Doktor içeri girer girmez Gökhan dövmeye başladı.

Doktor, nişanlıma para teklif etti. Nişanlım daha kötüsünü yapacaktı, onu ikna ettim, bırakmadım. Evde başka kimse yoktu. Silah da yoktu.” Gökhan Yıldırım da nişanlısından doktoru eve çağırmasını istediğini söyledi. Mahkeme heyeti, nişanlı çifti, hürriyeti tahdit ve yağma suçlarından toplam 11"er yıl 8"er ay hapse çarptırıldı. Dr. Enver Seçinti ise beraat etti.

DHA

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2010, 10:23
banner118