banner339
banner391
banner313

Nazlıaka: ‘O park ya kalkacak, ya kalkacak’

Anıtkabir’e yapılan ve büyük tepki çeken çocuk parkını incelemeye giden Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka ''O park ya kalkacak, ya kalkacak'' dedi.

Nazlıaka: ‘O park ya kalkacak, ya kalkacak’
banner353

Nazlıaka Anıtkabir komutanı ile görüşmek istedi ancak komutanın emekli olduğunu öğrendi. Nazlıaka, komutan yardımcısının ise o sırada Anıtkabir’de olmadığını söyledi.

“ATATÜRK’ÜN ÇOCUK SEVGİSİNİ HERKES BİLİR”

Nazlıaka SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada da “Anıtkabir saygısız ve çirkin bir uygulamaya maruz kaldı. Atatürk'ün çocuk sevgisini herkes bilir. Ancak bu parkın çocuk sevgisiyle bir ilgisi yok; bu park anı mekanına saygısızlıktan başka bir şey değildir. Nasıl bir mezarlığın içine çocuk parkı yapılamazsa, böylesine tarihsel bir anı mekanına da asla bir oyun parkı yapılamaz” dedi ve şunları söyledi:

“BU MEKAN KORUMA LİSTEMİZİN BAŞINDA GELİR”

“Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle saçma bir uygulama göremezsiniz. Neden koruma listemizin başında gelen bu mekana böyle bir yapı düşünüldü? Anıtkabir'in böyle bir dönüşüm ve müdahaleye uğramasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Çocuklar alet edilerek başlanan bu müdahalenin yavaş yavaş yayılabileceğini, kimsenin buna ses çıkarmayacağını düşünmesinler sakın!  Biz sonuna kadar bu konunun takipçisi olacağız. Bu konuda yasal başvuruları yapıyoruz. O park oradan ya kalkacak ya kalkacak”

ÇOCUK PARKINA TEPKİ SELİ!

Anıtkabir'e yapılan oyun parkının kaldırılması için CHP'liler de harekete geçti. CHP Çankaya İlçe Başkanlığı bugün (Cumartesi) saat 14.00'da Anıtkabir'in Akdeniz Caddesi'ndeki kapısında buluşarak basın açıklaması yapacak. CHP Çankaya ilçe Başkanı Selçuk Dereli, “Burası kabir, oyun parkı değil” diye tepki göstererek, tüm vatandaşları Anıtkabir önüne davet etti.

Sözcü

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 20:46
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k