banner158

Mucizeyi böyle gösterdi

Şili halkı tam 17 gündür 33 madenci için ağlıyor. Umutların kesildiği bir anda 688 metre derinde gelen notta, "Hepimiz, 33'ümüz de sığınakta iyi durumdayız" yazıyordu.

Mucizeyi böyle gösterdi
banner152

Ancak madencileri kurtarmanın aylar sürebileceği belirtiliyor.
Şili'de 33 madenci çöken madende 688 metre derinde tam 17 gündür mahsur. Kurtarma ekipleri onlara ulaşmak için elinden geleni yapıyordu ama onların hayatta kaldığına dair umutlar tükenmişti. Her şeyin bittiği bir anda bir muzice gerçekleşti ve 33 madenciden bir not geldi. Mahsur kaldıkları yerden gelen notta "Hepimiz yaşıyoruz" yazıyordu. 33 madencinin sağ olduğu haberini halkına Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera verdi. Ancak madencileri mahsur kaldıkları yerden kurtarma çalışmalarının aylar alabileceği belirtiliyor.

Kurtarma ekipleri, madendeki sığınağa gönderdikleri yeni bir sonda aletine bağlanmış, "Hepimiz, 33'ümüz de sığınakta iyi durumdayız" yazılı bir notun gönderildiğini söyledi.

Maden kazası 5 Ağustos'ta meydana gelmişti. Madende oksijen, gıda gibi ihtiyaçların karşılanması için bir sığınak bulunduğu, mahsur kalanların buraya ulaşmayı başardıklarının umut edildiği bildirilmişti.

(Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2010, 13:37