banner4

Meteoroloji'den uyarı

Marmara bölgesinde kuzey ve kuzeydoğulu rüzgar nedeniyle hava sıcaklığı 1 ile 3 derece azalırken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji'den uyarı
banner8

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü"nden edinilen bilgiye göre; İç ve doğu bölgeler ile zamanla ülke geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik), Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu, Amasya, Tokat, Çorum, Gümüşhane ve Bayburt), İç ve Doğu Anadolu bölgeleri, K.Maraş, Adıyaman, Siirt, Afyon ve Kütahya çevreleri ile akşam saatlerinde İç Ege (Manisa, Uşak, Denizli, Kütahya, Afyon, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri) ve Göller Yöresi (Isparta ve Burdur) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, Marmara bölgesinde kuzey ve kuzeydoğulu (Poyraz) rüzgar nedeniyle 1 ile 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), öğle saatlerinden itibaren güneybatı kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ (Çorlu), Balıkesir (Bandırma) ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetlice esecek.

-ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI-

Meteoroloji,Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerinde karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

-BÖLGELERDE HAVA-

Marmara: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ (Çorlu), Balıkesir (Bandırma) ve Kocaeli çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice esecek.

Ege:Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Afyon, akşam saatlerinde Manisa, Uşak, Denizli, Kütahya, Afyon, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz:Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra K.Maraş, akşam saatlerinde Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu,Eskişehir ve Sivas çevreleri ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Niğde, Konya'nın Cihanbeyli, Kulu, Yunak, Akşehir çevreleri) yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu,Sinop ve İnebolu çevreleri ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Amasya, Tokat, Çorum, Gümüşhane ve Bayburt) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere, yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğu kesimleri parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Siirt ve Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

ANKA

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2009, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER