banner158
banner218

Kılıçdaroğlu: En çok ölümlü kazalar neden Türkiye'de oluyor?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Çalışma şartlarının en ağır olduğu alan yer altında çalışan madencilerimizin alanıdır. Maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi. En çok ölümlü kazalar neden Türkiye'de oluyor?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: En çok ölümlü kazalar neden Türkiye'de oluyor?
banner216

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

4 Aralık yani bugün Madencilik Günü. Çalışma şartlarının en ağır olduğu alan yer altında çalışan madencilerimizin alanıdır. Maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi. En çok ölümlü kazalar neden Türkiye'de oluyor? Soma'daki Zonguldak'taki olayı düşünün bütün bunların nedeni tedbir alınmadan işçinin yer altına indirilmesidir. Biz işçiyi aşağı indiririz işçi öldükten sonra önlem alırız.

'Neden hak arıyorsunuz?' diyorlar. Hak aramanın suç olduğu ortamlar dikta yönetiminin olduğu ortamlardır. Hak aramak diktatöre boyun eğmemektir. Biz esnafın da çiftçinin de memurun da işçinin de hakkını savunuyoruz. Bizim görevimiz halkın çıkarlarını savunmaktır birilerinin çıkarlarını savunmak değil. Sarayı değil halkı savunuyoruz biz saraydan yana değil halktan yana tavır alıyoruz biz.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 14:18