banner116
banner92

Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçildi

CHP’nin 35. Olağan Kurultayında genel başkan seçimi için delegeler oy kullandı. Tek aday olan Kemal Kılıçdaroğlu 990 geçerli oyun tamamını alarak yeniden genel başkan seçildi. 248 oy geçersiz sayıldı

Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçildi
banner94
banner26

CHP’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleşen “Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik” Kurultayı sona erdi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek aday olduğu kurultayda bin 275 delege yer aldı. Delegelerin oy kullanması için salonda 72 adet kabin ve 24 adet sandık kuruldu. Oy verme işlemi 22.28’ de başladı ve 23.15'te sona erdi.

Oy kullanımına başlanmadan önce delegelere “Oy pusulasında tek aday var. Adayın isminin baş tarafından kutucuk var. Çarpı işaretini kutucuğa koyun” uyarısında bulunuldu.

'BAŞBAKAN KEMAL'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise oyunu kullanmak için saat 23.00’da salona geldi. Kılıçdaroğlu ‘Başbakan Kemal’, ‘Halkın Umudu Kılıçdaroğlu’ ve ‘Gençlik Seninle Durma İlerle’ sloganlarıyla karşılandı. 1 numaralı sandıkta oyunu kullanan Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına “Yeni bir sayfa açacağız Türkiye’de. Demokrasiyi getireceğiz, özgürlükleri getireceğiz. İşsizlikle mücadele edeceğiz. Yoksulun fakirin, garibin, gurabanın partisi olacağız, onları savunacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 01:09
banner118