banner339
banner313

İYİ Partili Aydın Sezgin TBMM'de konuştu: Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi hakkında çok sayıda yolsuzluk iddiası var

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin TBMM’de yaptığı konuşmada Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ ile ilgili “Çok sayıda yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları var” dedi. 

banner475

SEZGİN’DEN ADÜ HASTANESİ İLE İLGİLİ ÇARPICI  İDDİALAR
TBMM Genel kurulunda ADÜ  Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile ilgili çarpıcı iddiaları gündeme getiren İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin “ Aydın Adnan Menderes Üniversitesine Bağlı Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz aylarda 30’a yakın Profesör ayrıca çok sayıda hekim ve sağlık çalışanı istifa talebinde bulunmuştu.  Aydın’da yaptığım görüşmelerden edindiğim bilgilere göre, Üniversite Hastanesi ekipmanlarının yetersiz olması hem sağlık çalışanlarının yetersiz olması hem sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını, hem de Aydınlıların tedavi hizmetlerine erişimine güçleştirmektedir .Örneğin Mamografi cihazının aylardır arızalı olması nedeniyle, hastaların mamografi  için devlet hastanelerine yönlendirildiği belirtilmektedir. Hastane eczanesinde başta baş eczacı olmak üzere, çok sayıda istifalar nedeniyle eczane ilaç temininde sıkıntı yaşamakta, verimli olamamaktadır. Yoğun bakımdaki vantilatörler, taşınabilir akciğer grafisi aletleri, bronkoskopi  gibi aletler ya bozuk ya eksiktir. Ayrıca Hastaneye ilişkin çok sayıda  usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları gündemdedir.” İfadelerine kullandı. Konuyla ilgili soru önergesine cevap beklediğine belirten sezgin konunun takipçisi olacağına söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 15:06
banner218