banner339
banner274

İttifak çatırdıyor! Akşener'e göre 'Sorun yok'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik 'Tekil ve bize sormadan konuşuyor' eleştirisine ilişkin yaptığı açıklamada 'sorun yok' dedi.

İttifak çatırdıyor! Akşener'e göre 'Sorun yok'
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları, ittifak ortağı İYİ Parti'yi rahatsız etmiş, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, şu sözlerle CHP liderini hedef almıştı:

Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu? Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYİ Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı.

Bu sözlere ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV'den Fikret Bila'ya açıklamalarda bulundu. Yardımcısının sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Akşener, "Sayın Kılıçdaroğlu da açıkladı. Bir sorun yok. İttifak içinde her parti kendi kurumsal kimliğini elbette koruyor. Bazen iyi niyetle yapılmış açıklamalar yanlış da anlaşılabiliyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 23:56
banner218