banner116

Davutoğlu'ndan Erdoğan'ın 'bedel ödeyecekler' sözlerine cevap

Erdoğan'ın "Birileri parti kuruyormuş. Bunları kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder" sözlerine cevap veren Davutoğlu, "Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz" dedi

Davutoğlu'ndan Erdoğan'ın 'bedel ödeyecekler' sözlerine cevap
banner94
banner26

Yeni parti kurma hazırlıkları yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün memleketi Konya Taşkent’te konuştu.

Davutoğlu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder" sözlerine gönderme yaparak şunları söyledi:

"Allah'ım bu boynu eğdirme. Hep dua ederim. Allah bundan sonra da eğdirmesin. Kimsenin önünde eğdirmesin. Baskı yapanların, tehdit edenlerin, bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde de eğdirmesin. Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan geçtiğimiz ay AK Parti İl teşkilatında yaptığı konuşmada, yeni parti hazırlıkları yapan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na sert sözlerle yüklenmişti. Gül, Babacan ve Davutoğlu'nu hedef alan Erdoğan “Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 18:15
banner118
banner129