banner339
banner274

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muğla'da konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'ye oy vermenin uygarlığa oy vermek olduğunu belirterek, "Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir inanca, bir kültüre oy vermek demektir. Beraber gideceğiz sandığa. Altı okun altına mührümüzü basacağız." dedi.

banner362
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muğla'da konuştu
banner354

Kılıçdaroğlu, parti otobüsünden CHP'nin Dalaman Belediye Başkan adayı  Muhammet Şaşmaz'ın seçim ofisi önünde halka seslendi. Muğla ve Dalaman'ın ülkenin güzide köşelerinden biri  olduğunu  belirten Kılıçdaroğlu, bu topraklarda özgürce, bağımsız yaşanmasını sağlayan  kişinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu ifade etti.

Ülkenin üreterek güçlü olacağına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ün bu güzel ülkede beraber, huzur içinde yaşamak için,  hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye'de yaşamak için, bütün  komşularımızla kavgasız, barış içinde yaşamak için bize verdiği bir hedef var.  Çağdaş uygarlıkları yakalamak. Onu aşmanın  yolu üretimden geçiyor." diye  konuştu.

Üretilerek dünyada söz sahibi olunacağını vurgulayan CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Üretirseniz sizin bir beka sorununuz olmaz. Üretirseniz herkes size  saygı duyar. Nerede üreteceğiz? Tarlada üreteceğiz. Esnaf olarak lokantada hizmet  üreteceğiz. Otelde hizmet üreteceğiz. Hayatın her alanında üreteceğiz.  Üniversitede bilgi üreteceğiz. Fabrikada çalışarak üreteceğiz. Yani kimsenin  kimseye muhtaç olmadığı, güçlü bir sosyal devleti inşa etmek için üreteceğiz. Her  şeyin yolu üretmekten geçiyor. Köylü ve çiftçi üreterek vatandaşların karnı  doyar. Samanı dışarıdan getirirseniz, canlı hayvanı dışarıdan getirirseniz,  nohudu, mercimeği dışarıdan getirirseniz, üretmezseniz, elin oğlunun ürettiğini  tüketirseniz, Türkiye geride kalır. Üretmek içinde her türlü çabayı göstermek  zorundasınız. O nedenle Gazi Mustafa Kemal'in ortaya koyduğu model üretime dayalı  bir modeldir. "

"CHP'YE OY VERMEK UYGARLIĞA OY VERMEKTİR"

Hizmet üreten, çiftlikte üreten, ahırda üreten ne olursa olsun üreten,  bütün vatandaşları sevgi ve saygıyla andığını aktaran Kılıçdaroğlu, kırsalda en  çok çalışanların kadınlar olduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu, kadının ürettiği, çalıştığı, okuyup hayatın belli  alanların da görev aldığı bir ülkede daha huzurlu, daha güçlü bir büyüme çıtasını  hep birlikte yakalamış olacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

"CHP'ye oy vermek uygarlığa oy vermektir. Hiçbir çocuğun yatağa aç  girmediği bir inanca, bir kültüre oy vermek demektir. Beraber gideceğiz sandığa.  Altı okun altına mührümüzü basacağız. Diyeceğiz ki 'Bu ülkenin geleceğinin en  büyük güvencesi CHP'dir. CHP hiç kimseyi ötekileştirmez. CHP herkesin inancına  saygı gösterir. CHP kırsalda yaşayan ile kentte yaşayanın beraber huzur içinde  yaşamasını ister.' CHP inşallah iktidar olduğunda Göcek Tüneli'nden geçerken para  ödemeyeceksiniz.  Muğla'da Büyükşehir'de, Dalaman'da bizde belediye başkanlarımız  daha güzel şeyler yapacaklar. Muğla, Türkiye coğrafyasının en kilit yerlerinden  biri. Kentin olağanüstü güzel coğrafyası ve insanı bulunuyor. 31 Mart'ta sandığa  giderken CHP'ye oy verin."

AK Parti'ye oy verenlere seslenen Kılıçdaroğlu, "17 yıl bunlara oy  verdin, getirdin. 17 yıl sonunda seni soğan kuyruğuna mahkum ediyorsa, şöyle  hafiften "Yahu kardeşim ne yapıyorsunuz?, Soğan ekecek tarla mı yoktu, yer mi  yok?' deyin. Bu soruyu vicdanınıza havale ediyorum." dedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından parti otobüsünden zeybek oynayan  çocukları izleyerek, vatandaşları selamladı.

Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Muğla  milletvekilleri, Seydikemer, Fethiye, Ortaca, Köyceğiz belediye başkan adayları,  partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 15:15
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k