banner339
banner274

Bu da 'kuş tüyü' sanatı

Öncelikle kullandığı tekniğin ne olduğunu merak edenlere söyleyelim; kuğu tüyü! Eline aldığı fırçayla yapmayacağı resim yok!

Bu da 'kuş tüyü' sanatı
banner401
banner427

Daha çok masalsı anlatımların yer aldığı resimler yapmayı seven İngiliz tüy sanatçısı Ian Davie'nin her bir tüyü boyaması 1 haftasını alıyor.

Kirlenmiş tüyleri özenle yıkadıktan sonra bir cımbız yardımıyla teker teker ayıran 44 yaşındaki sanatçı,"Resmi çizmeğe başlamadan önce bir taslak hazırlarım. Ondan sonra tüyleri boylamasına dizerek taslağını hazırladığım resmi çizmeye başlarım" şeklinde konuştu.

Daha önceden böyle bir yeteneğinin olmadığını belirten sanatçı, Yeni Zenlanda'ya gittiğinde oradaki tüy sanatının dikkatini çekmesiyle ilgi duyduğunu belirtti.

2005 yılında Snowdonia Vahşi Bölgesi'nde bulunan çiftlik evinde çizmeye başlayan Davien, yaptığı eserlerinin bin 5 yüz dolarla bin dolar arası satıldığını söyledi.

Suluboya yönteminde olduğu gibi dağılmamasına özen gösteren Ian Davie'nin en çok hoşuna gidense, tüylerin üzerine çizdiği resimleri bir araya getirdiğinde oluşan o inanılmaz görüntü olduğunu ifade etti.

GAZETEPORT

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2009, 15:55
banner218