banner116
banner92

Bir tepki de MHP'den! Konsere gittiği kadar...

Milletvekilliğinden istifa edeceğini açıklayan Sabahat Akkiraz'a bir tepki de MHP'den geldi.

Bir tepki de MHP'den! Konsere gittiği kadar...
banner94
banner26

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz'ın, istifa adımına tepki gösterdi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkkan, insanların kendi aldıkları karara saygı duyacağını söyledi. Sonra da istifa eden milletvekili ile ilgili birkaç şey söylemek istediğini belirtti.

'BUNU NASIL BECERMİŞ!'

Türkkan, "Sabahat Akkiraz Hanımefendi'yi, seçildiğimiz günden bu yana ya iki kez, ya da üç kez gördüm Meclis Genel Kurulu'nda" diyen Türkkan, "Meclis kürsüsünde de hafızam beni yanıltmıyorsa üç yıl içinde sadece bir kez gördüm. Milletvekili devam çizelgesine baktığımda da, izinli ve raporlu tek gün olmamasına rağmen, devamsız olduğu tek bir gün bile görünmüyordu. Bunu nasıl becerdiğini de anlayabilmiş değilim.

'SAMİMİ GELMEDİ BANA'

Danışmanlarına önceden imzalayarak verdiği yoklama pusulası haricinde çok mümkün görünmüyor. Şimdi bu Mv arkadaşımız Meclis çatısı altında İktidar'a karşı her türlü mücadeleyi yürütmüş ama sonuç alamamış gibi. Meclis'te bulunarak yapmadığı mücadeleyi, milletvekilliğinden istifa ederek yapmayı uygun bulmuş. Çok samimi gelmedi bana.

KONSERE GİTTİĞİN KADAR MECLİSE GİTMEMİŞSİN

Demezler mi adama, konsere gittiğin kadar Meclis'e gitmemişsin milletvelili olunca, neyin mücadelesini vermişsin. Meclis'te tüm yollar tükenmiş gibi, 'istifa ediyorum' diyerek, gelmediği Meclis'den gitmesini, kamuoyunun takdirine bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 14:35
banner118