banner158

Binali Yıldırım: Beylikdüzü'ne metro gelecek. Hayırlı uğurlu olsun

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binali Yıldırım, "Beylikdüzü'ne metro gelecek. Hayırlı uğurlu olsun. Ambarlı  Limanı'ndan, Esenyurt'a kadar yeşil vadi koridorunu yapıyoruz. Her şey gelecek  kuşaklar için, bunun için çalışıyor, gayret ediyoruz" dedi.

Binali Yıldırım: Beylikdüzü'ne metro gelecek. Hayırlı uğurlu olsun

Binali Yıldırım, Beylikdüzü'ndeki Işıldak Kültür Sarayı'nda, Doğu ve  Güneydoğu kanaat önderleriyle bir araya geldi Toplantıda konuşan Yıldırım, Beylikdüzü'nün, İstanbul'un son yıllarda  gelişen bir ilçesi olduğunu ifade ederek, "Beylikdüzü, şöyle yeşil böyle yeşil,  göklere uçuruyorlar. Ben gelirken yeşillik görmedim. Siz gördünüz mü? Binalardan  başka bir şey gözükmüyor. Yakuplu'da yeşil alan hasreti var mı? Kim çözer? AK  Parti çözer." diye konuştu.

Yıldırım, Beylikdüzü'nün de diğer ilçeler gibi ulaşım sorunu olduğunu  dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Beylikdüzü'ne metro gelecek. Hayırlı uğurlu olsun. Ambarlı  Limanı'ndan, Esenyurt'a kadar yeşil vadi koridorunu yapıyoruz. Her şey gelecek  kuşaklar için, bunun için çalışıyor, gayret ediyoruz. İstanbul sıradan bir şehir  değil, Türkiye'nin özeti ve üreten şehridir. İstanbulsuz Türkiye düşünülemez.  Bunun için İstanbul Hazreti Peygamberimizin müjdelediği, Fatih Sultan Mehmet'in  fethettiği, Mimar Sinan'ın süslediği, Gazi Mustafa Kemal'in işgalden kurtardığı,  1994'te Recep Tayyip Erdoğan'ın ayağa kaldırdığı bir şehirdir. Şimdi İstanbul,  cumhuriyetimizin 100. yılına giderken yeni bir rekora hazır mısınız? 31 Mart'ta  genç, yakışıklı başkanımız Mehmet Necati Işık'ı başkan yapıyor muyuz? Bu arada  beni de unutmayın."

Yıldırım, Kürt vatandaşların oyları üzerinden "alış-satış yapanlara"  en güzel cevabı Beylikdüzü'nün vereceğini belirterek, "Beylikdüzü, 31 Mart'ta  bütün bu hayal kuranların hayalini yıkacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 15:14
banner192