banner4

Beştepe'de kritik görüşme! Son nokta koyulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli bugün Külliye'de bir araya gelerek nihai kararı verecek. Ardından teklif haline getirilecek çalışma TBMM Başkanlığı'na sunulacak.

Beştepe'de kritik görüşme! Son nokta koyulacak
banner8

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "İttifak" için bugün bir araya geliyor. Külliye'de gerçekleştirilecek toplantıda iki lider İttifak Komisyonu'nun yaptığı çalışmayı inceleyerek son kararını verecek.Ardından teklif haline getirilecek çalışma TBMM Başkanlığı'na sunulacak. AK Parti ve MHP kurmaylarının bir süredir üstünde çalıştığı ittifak düzenlemesi geçen hafta liderler ve partilerin ilgili birimlerinde ele alındı.

Erdoğan ve Bahçeli bir de telefon konuşması yaptı. Bugün yapılacak toplantıda bu çalışma masaya gelecek ve son şekli verilecek. Kurmayların liderlere bıraktığı bazı noktalar bulunuyor. Bunlar ile ilgili de bir karar verilecek. İki liderin görüşmesinden sonra çalışmanın yasa metnine dökümü yapılacak ve TBMM'ye gönderilecek. Ayrıca görüşmede 18 yaş, yerel yönetimler gibi konuların da ele alınması bekleniyor.

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2018, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER