banner339
banner313

Beştepe'de 50 dakikalık Erdoğan-Bahçeli görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin görüşmesi sona erdi. İki lider arasındaki görüşmede; Pençe-Kaplan Harekatı, Libya'daki son durum, siyasi partiler yasasında değişiklik, Ayasofya'nın açılması ve koronavirüs mücadelesi gibi konular ele alındı.

Beştepe'de 50 dakikalık Erdoğan-Bahçeli görüşmesi
banner401
banner427

Beştepe'de bugün önemli bir görüşme gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen kabul, 50 dakika sürdü.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pençe-Kaplan Operasyonu hakkında Devlet Bahçeli'yi bilgilendirdiği öğrenildi.

14.00'te başlayan ve 50 dakika süren görüşmede önemli gündem maddeleri masaya yatırıldı.

PENÇE-KAPLAN HAREKATI

Öncelikli gündem Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirilen Pençe-Kaplan Harekatı oldu. Erdoğan, Bahçeli'ye sahadaki son durum ile ilgili bilgi verdi.

LİBYA KRİZİ

Kritik öneme sahip bir diğer konu ise Libya. Türkiye, Libya'daki krize çözüm bulmak için dünya başkentleri ile temas halinde. Yürütülen diplomasi trafiğine ilişkin Erdoğan ve Bahçeli fikir alışverişinde bulundu.

SİYASİ PARTİLER YASASINDA DEĞİŞİKLİK

İç politikaya ilişkin başlıklar da Külliye'deki görüşmede değerlendirildi. İki lider, siyasi partiler ve seçim kanunlarında değişiklik görüşüldü.

AYASOFYA'NIN AÇILMASI

Görüşmede Ayasofya'nın ibadete açılması konusu istişare edildi. 12 Temmuz'da yapılacak Meclis başkanlığı seçimi de gündeme geldi. Cumhur İttifakı adayının kim olacağı sorusu bugünkü görüşmede ele alındı.

KORONAVİRÜS MÜCADELESİ

Erdoğan ve Bahçeli, virüsle mücadelede Türkiye'deki son durumu ele aldı. Koronavirüsün ekonomiye olumsuz etkisini azaltmak için atılan adımlar ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

banner218