banner339
banner274

Başbakan Yıldırım'dan kritik açıklama!

Başbakan Yıldırım, PYD'nin elindeki Münbiç'te her önüne gelenin bayrak çektiğini belirterek "Münbiç'te işler keyifli hale geliyor" dedi. Yıldırım, bölgede bayrak çeken ABD ve Rusya ile koordine olmadan operasyon yapılmayacağını da söyledi.

Başbakan Yıldırım'dan kritik açıklama!
banner401
banner427

Başbakan Binali Yıldırım, ATV-A Haber ortak yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapıyor.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

Almanya'nın tavrı çifte standart. Bir bakıyorsunuz gazeteleri hep Türkiye aleyhine haber yapıyor. Almanya'da ile bir çok konuda fikir ayrılığımız var. Çözüm için yarın Bakanlar bir araya gelecek.

"ALMANYA'YA DELİL VERİYORUZ AMA BİR ŞEY OLMUYOR"

Türkiye'de gazeteci dedikleri bir kişi, hem Türk hem de Alman vatandaşı ama Türkiye'de akreditasyonu yok.

Alman kamuoyunu etkileyen usnurlar Trükiye'nin düşmanı. Almanya'ya PKK destek sağlayan 16 tane isim verildi çıt yok. "Efendim bizde yargı bağımsız". Bize gelince neden böyle oluyor. Delil veriyoruz bir şey yapılmıyor.

MÜNBİÇ'E OPERASYON DÜZENLENECEK Mİ?

El Bab'ın kuzeyindeki bölgeye PYD olduğu tahmin edilen kişiler havan atışı yaptı. 4 asker hafif yaralandı. Tedavileri yapılıyor. Ama hemen karşılık verildi.

Münbiçte işler biraz keyifli hale geliyor. ABD bayrak çekiyor, bir taraftan da PYD YPG orada duruyor, rejim bayrağı çekiliyor. Bizim o topraklarda gözümüz yok. Bizim tek dediğimiz burası PYD'den temizlenecek.

Orada ABD ve Rusya ile bir koordinasyon yapmadan operasyon düzenlemenin anlamı yok. İşler daha karışık hale gelir. Ama görüşmeler devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 20:26
banner218