banner339
banner274

Bakan Varank: '31 Mart yerel seçimleri sadece bir belediye seçimi değildir

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimleri sadece bir belediye seçimi değildir. Bizim kutlu yürüyüşümüzde, kutlu davamızda önemli yol ayrımıdır." dedi.

Bakan Varank: '31 Mart yerel seçimleri sadece bir belediye seçimi değildir
banner401
banner427

Varank, AK Parti'nin Lapseki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında  yaptığı konuşmada, bu ilçenin tarih boyunca kıskanılan bir yer olduğunu  belirterek, bütün medeniyetlerin Lapseki'yi elinde tutabilmek için büyük gayret  gösterdiğini ifade etti.

Lapseki'nin, Türk milletinin bu topraklarda tutunabilme mücadelesinde  özel bir yerinin olduğunu vurgulayan Varank, şunları söyledi:

"Kutlu Çanakkale Zaferi'nde Lapseki önemli bir lojistik merkezi olarak  o zaferin kazanılmasında çok büyük katkı sağlamıştır. Bu topraklarda yatan  şühedaya bizim vefa borcumuz var. Değerli kardeşlerim, bizim sizlere hizmet  sözümüz var. Ne mutlu ki Bülent Turan gibi bir kardeşimiz sizlerin arasından,  sizin evladınız olarak çıkmış ve Lapseki'ye hizmet ediyor. Ankara'da hem Mecliste  hem bakanlıklarda her daim Bülent Turan kardeşimizin nasıl Lapseki için, nasıl  Çanakkale için çalıştığına bizzat şahit oluyoruz. Sizin bir de değerli, çalışkan  belediye başkanınız var.  Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz kardeşimizin  Lapseki için neler yaptığını sizler çok iyi biliyorsunuz. Son 5 yılda Lapseki'nin  kavuşması gereken en temel belediyecilik hizmetini Eyüp Yılmaz kardeşimiz bu  ilçeye getirdi. Lapseki doğal gazla da tanıştı. Doğal gazın gelmesiyle evinizdeki  konfor giderek artacak."

Varank, yıllardır Çanakkale merkez belediyesini yönetenlerin, Eyüp  Yılmaz'ın yerine getirdiği bu hizmetleri sağlayamadığını dile getirdi.

Yürüyüş yollarıyla ilçenin çok güzel bir kordonunun bulunduğunu  anlatan Varank, "Çanakkale merkezde böyle bir kordon görebiliyor musunuz? Biz  hizmet ve gönül belediyeciliğini Çanakkale'de devam ettirmek istiyoruz."  ifadelerini kullandı.

Bugün Teknopark'ın yeni binasının açılışını da yapacaklarını aktaran  Varank, burasının yüzde 100 dolulukla çalışacağını belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul'dan kara yoluyla Çanakkale'ye geldi. Gelibolu'dan Lapseki'ye vapurla geçen Bakan Varank, turistlerle martılara simit attı. Bakan Varank, turistlerle fotoğraf çektirdi.

Bakan Varank, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Orada Ar-Ge yapacak, Çanakkale ekonomisine katkı sağlayacak  firmalarımız hazır bekliyor. O firmalarımızın açılışın ardından Türkiye'ye değer  katmaya başlayacak. Ezine'de kuracağımız Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile  müthiş bir potansiyel taşıyan Çanakkale'nin tarımını, üretimini bir üst seviyeye  çıkartacağız. Lapseki, Çanakkale'nin meyve deposudur. Burada yetişen çok lezzetli  ürünlerimiz Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde çok farklı  değerlendirilecek, uluslararası standartlarda işlenerek buradan Avrupa'ya ve  dünyaya ihraç edilecek."

"HER TÜRLÜ KUMPASLA MÜCADELE EDEREK BUGÜNLERE GELDİK"

Bakan Mustafa Varank, bir yandan hizmet için koştururken, diğer yandan  kendilerini ideolojiyle engellemeye, paçalarından tutup aşağı çekmeye  çalışanlarla mücadele ettiklerini vurguladı.

Kendilerinin "yatırım, istihdam, ihracat" dediğini ancak onların ise  hepsini bir kenara bırakarak karanlık ittifaklarla Türkiye'nin geleceğini  karartmak istediğini belirten Varank, şöyle konuştu:

"Son 6 yılda yaşadıklarını sizler çok iyi biliyorsunuz. Biz bu ülkede  her türlü kumpasla mücadele ederek bugünlere geldik. En son 15 Temmuz hain darbe  girişimiyle, siz değerli kardeşlerimiz sayesinde mücadele ederek o hain darbe  girişiminin de üstesinde geldik. Birtakım çevreler, Türkiye'nin kutlu yürüyüşünü  durdurmak, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesi çıkma yürüyüşünü durdurmak  için hemen ön plana çıkıyor.

Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimleri sadece bir belediye seçimi  değildir. Bizim kutlu yürüyüşümüzde, kutlu davamızda önemli yol ayrımıdır.  İnşallah 31 Mart seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a büyük  bir destek vererek tekrar hem belediyecilikte AK Parti'nin arkasında olduğunuzu  hem de Türkiye'nin kutlu mücadelesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında  olduğunuzu göstereceksiniz."

Törene AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale İl  Başkanı Gültekin Yıldız, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ile çok sayıda  vatandaş katıldı.

Öte yandan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul'dan  kara yoluyla Çanakkale'ye geldi. Gelibolu'dan Lapseki'ye vapurla geçen Bakan  Varank, turistlerle martılara simit attı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 18:03
banner218