banner4

Bakan Soylu: Onlar o Türkiye'yi ancak rüyalarında görürler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dünya Kadınlar Günü  dolayısıyla Taksim'de toplanan grubun, ezan okunduğu sırada ıslık çalıp, slogan attığı görüntülere ilişkin, "Allah muhafaza ya karşılıklı bir çatışmaya dönse ya kendini bilmezler orada kutsallara ve değerlere başka türlü bir muamele ortaya koysa, bu provokasyonun bedelini kim öderdi?" dedi.

Bakan Soylu: Onlar o Türkiye'yi ancak rüyalarında görürler
banner26

Soylu, AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanlığınca bir otelde  organize edilen "Güçlü Kadınlar Mutlu Yarınlar" adlı programda, güçlü kadınların,  güçlü nesillerin mimarı olduklarını söyledi.

Türkiye'de kadınların geçmişte çok çektiğini dile getiren Soylu, "Hala  bu ülkenin kadınları üzerinden oyun oynamaya, provokasyonlar yapmaya çalışanlar  var." diye konuştu.

Soylu, "Memleketimizde geçen gece çok önemli bir provokasyona  neredeyse düşülecekti" ifadesini kullanarak, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin her yerinde izin verdik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne, en  ufak kısıtlama ortaya koymadık. İstiklal Caddesi'nde yapmayın dedik. İstiklal  Caddesi'ne yöneldiler, gerekli tedbirleri aldık, İstiklal Caddesi'ne sokmamaya  özen gösterdik. Bu ülkede Kahramanmaraş, Çorum olayları nasıl çıktı? Tek tarafın  kendisine ait söyleyecekleri, ortaya koyabilecekleri, yapabilecekleri elbette ki  büyük önem taşımaktadır ama bu ülkenin fay hatları var. Alevilik Sünnilik,  laiklik dindarlık, Türklük Kürtlük, sağcılık solculuk, başı açıklık başı kapalılık... Sürekli olarak bu fay hatları üzerinden benim ülkemin birliğini ve  beraberliğini bozmaya çalışıyorlar.

Öyle bir provokasyona çanak açıyorlardı ki o akşam. Siz ezandan ne  istiyorsunuz Allah'ınızı severseniz? Biraz hürmet bu kadar zor mu? Burada  insanlar nasıl bir aradalar? Kıyafetlerine, zihindeki düşüncelere göre mi bir  aradalar? Türkiye'yi bugün elde ettiği huzur ortamından alıp başka bir yere  taşımak kimin hakkıdır? Bolu'da, Düzce'de çalışıyordum, arkadaşlar konuyu bana  intikal ettirince takip ettiğimiz bir olaydı zaten, dedim ki 'buna derhal  müdahale edeceksiniz.' Çünkü orada kendini bilmezlerin bazıları alkolü kaçırınca  ne yapacaklarını, nasıl kontrol altında olabileceklerini kendileri de  bilmeyecekleri için çok kötü provokasyonlara sebebiyet verebilirlerdi Allah  muhafaza."

"Modernlik ahlaktadır, insanlıktadır..."

Bütün bunları engelleyebilecek güçleri bulunduğunu aktaran Soylu, "Kaç  dakikada dağıttık biliyor musunuz? Üç dakika sürmedi. Dağıtırız ama koskoca  okumuş, yazmış insanlar, konuştukları zaman mangalda kül bırakmayan insanlar,  insanların kutsallarına, bu memleketin ortak değerlerine, anlayışına... Orada  gördünüz mü pankartların ne kadar adice olduğunu? Allah muhafaza ya karşılıklı  bir çatışmaya dönse ya kendini bilmezler orada kutsallara ve değerlere başka  türlü bir muamele ortaya koysa, bu provokasyonun bedelini kim öderdi?" dedi.

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kendilerinin de sağduyu  konusunda ortak bir irade sergilemeleri sonucu başka bir şey olmadığını  belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"İkide bir sanki kurtarılmış bir bölge gibi İstiklal Caddesi'nde bu  nahoş, kabul edilemeyecek görüntülerin, bu pankartların kadınlık adına ortaya  konulmasını son derece yanlış buluyoruz. Bu kadınlığı aynı şekilde PKK terör  örgütü de kullanıyor. Kimse kusura bakmasın, oraya gidenler, onları  yönlendirenler CHP'nin kadınları, İYİ Parti'nin kadınları, Saadet Partisi'nin  kadınları ittifak içerisindeler. Murat Karayılan'ın, Cemil Bayık'ın ve oradaki  hayvanların tecavüz ettiği kadınlarla, kızlarla, çocuklarla ilgili en ufak bir  değerlendirme bugüne kadar yaptılar mı?"

Katılımcılara, "Allah'ınızı severseniz şu sol görünümlü adamların,  kendini onlara kaptırmış bir takım kadınların elinden şu kadın meselesini çekin  alın, istismar etmesinler artık." diye seslenen Soylu, "Kendileri modern  olacaklar, her zamanki gibi milleti küçümseyecekler. Ne anlayışınız var?  Modernlik ahlaktadır, insanlıktadır, kardeşliktedir, insanın birbirine iyi  davranmasındadır. Onun için yapılacak çok daha iş var." dedi.

"Doğudaki belediyeleri PKK'ya teslim edecek, batıdakileri de PKK ile  paylaşacaklar." ifadesini kullanan Soylu, şöyle devam etti:

"Amerika'nın 'alma' dediğini almayacak, 'girme' dediği yere  girmeyecek bir Türkiye çizgisi istiyorlar. Net söylüyorum, onlar o  Türkiye'yi ancak rüyalarında görürler. Türkiye'nin susmasını istiyorlar,  yine onlara el açmasını, uslu çocuk olmasını istiyorlar. 31 Mart yerel seçimlerine 'beka seçimi' diyoruz diye bizi eleştiriyorlar. Bu seçimi beka seçimi haline getiren AK Parti ve MHP değildir. Bu seçimi bir beka seçimi haline getiren, sırf koltuk için, sırf üç beş belediye başkanlığı daha fazla alabilmek için PKK ile FETÖ ile ortaklık kuran, onların arkasındaki büyük oyuncunun tezgahına gelen şer ittifakı partileridir. Kandil listeyi yapmış, HDP kuryesine vermiş ve CHP'ye göndermiştir. O da ittifak  arkadaşlarına dağıtmıştır. Tablo budur. 299 HDP'liyi listelerine almışlar.  Gerçi o yüzünde meymenet olmayan adam 300'ün üzerinde diyor, kendileri de itiraf  ediyorlar zaten."

"Bu kişinin meclis üyesi adaylığını biri bana açıklasın"

Soylu, belediye meclis üyeliklerine aday gösterilen bazı kişilere  ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"İsmi Ü.A, 2014'te Van Özalp'te Jandarma Karakol Komutanlığı  görevlileriyle çıkan çatışmada öldürülen 'Şahan Gabar' kod adlı bir  teröristin ölümünü protesto etme amacıyla Çaldıran ilçesinde düzenlenen yürüyüşe katılıyor, yürüyüş sırasında Çaldıran Tugay Komutanlığı  önünde nizamiyeleri taşlayarak molotofkokteyli atıyorlar, MOBESE'leri  kırıyorlar, güvenlik güçleriyle taşla, molotofkokteyleriyle çatışıyorlar.  Bu kişi, bu olayın hem içinde hem de organize eden kişilerden biri ve bu seçimde İstanbul Sancaktepe İlçe Belediye Meclis üyesi adayı. Peki CHP'den mi aday? Hayır. İYİ Parti'den, Meral Akşener'in partisi. Hani kazayla da olsa altı ay kadar İçişleri Bakanlığı yapmış Meral Akşener'in partisinden aday. Madem  bu belediye seçimi beka seçimi değil, bu kişinin meclis üyesi adaylığını  biri bana açıklasın. Çok iyi belediyecilik mi biliyor? Hizmet için mi geliyor?"

Bunun gibi yüzlercesi bulunduğunu anlatan Soylu, "Saadet Partisi'nin  listesinde de CHP'nin listesinde de İYİ Parti'nin listesinde de bu adamlar var."  dedi.

"1996 yılında PKK faaliyetinden gözaltına alınmış"

Soylu, İYİ Parti Kocaeli Başiskele İlçe Belediye Meclis üyesi  listesinde bulunan adaya ilişkin ise şunları kaydetti:

"Sıkı durun, 2010 yılında terör örgütü adına 'Zınhar' kod adıyla  faaliyet gösterirken 2012 yılında güvenlik güçlerine teslim olmusş adam var.  1996 yılında da PKK faaliyetinden gözaltına alınmış. Bunlar tövbekar mı olmuşlar, dağdan inmişler de belediyeci mi olmuşlar? Biz mi uyduruyoruz bu  adamları, YSK'ya verilmiş listede bu adamların hepsi var. 2011 yılında Apo'nun  cezaevi şartları iyileşsin diye açlık grevi yapan adamı İYİ Parti neden Bitlis  Hizan İl Genel Meclisi üyesi adayı gösterir, birisi bana bunu izah etsin. Çok  zor bir soru mu soruyorum? Madem HDP ile PKK ile iş birliği içinde değiller,  bana bu adamların normal insanlar olduğunu, sıradan vatandaşlar olduğunu, İYİ  Partili olduklarını izah etsinler."

Bakan Soylu, Saadet Partililere şöyle seslendi:

"Acaba genel merkezinize bir adam size başvursa, elinde de bir öz  geçmiş olsa, öz geçmişinde 2015 yılında etkisiz hale getirilen iki  teröristin cenazesine katıldığı, operasyonları protesto etmek için Cizre'ye  gittiği, sosyal medya hesaplarından PKK propagandası yaptığı yazsa, acaba bu  adamı Saadet Partisi'nin Genel Merkezine kapı görevlisi olarak alır mısınız,  almaz mısınız? Ne oldu sizin vicdanınız mı çürüdü? Eğer böyle bir adamı kapı  görevlisi olarak almazsanız, neden böyle bir adamı, ismi N.Ç. tutup da Saadet  Partisi listesinde Siirt Şirvan İlçe Belediye Meclis üyesi adayı yaptınız?"

"PKK'yı Truva atıyla beraber belediye meclislerine sokmak  istiyorlar"

İYİ Partinin, Saadet Partisinin CHP ile beraber bu işin içerisinde  olduğunun altını çizen Soylu, "Önümüzdeki 4,5 yılın Cumhur İttifakı'nın gücüyle  Türkiye'nin bir sıçrama yılı olmasını engellemeye çalışıyorlar. Türkiye'de fitne  tohumu ekmeye çalışıyorlar. Türkiye'de yine ekonomik saldırılarda belinin bükük,  boynunun eğik, dizlerinin mecalsiz olmasını istiyorlar. Türkiye'nin istihdam,  nakit para problemi olsun, yine Türkiye bize el açsın, Türkiye yatırım yapmasın,  yarınlara umutla bakmasın istiyorlar." diye konuştu.

Soylu, hem CHP'nin hem Saadet Partisinin hem de İYİ Partinin,  Kılıçdaroğlu'nun 24 Haziran'da yaptığına ortak soyunduklarını dile getirerek, şu  değerlendirmede bulundu:

"Beni bağışlayın, tam bir Truva atlığı yapıyorlar ve PKK'yı Truva  atıyla beraber belediye meclislerine sokmak istiyorlar. İmamoğlu, Truva atıdır  İstanbul'da, güya bizim hemşehrimiz. İmamoğlu sana sesleniyorum, Karadenizli,  PKK'ya Truva atlığı yapmaz, Karadenizli PKK'nın Azrail'i olur. Onları belediye  meclis üyeliğine taşımazlar. Daha ne kadar sıkıntı çekeceğiz? Gelecekler belediye  meclis üyeleri olarak, belediye meclis toplantılarında dilekçe verecekler,  diyecekler ki 'şu teröristin ismini şu meydana verelim, şu teröristin ismini şu  sokağa verelim.' Bu milletvekilliği gibi değil, Millet Meclisi gibi değil, orada  hafif bir hır gür olur hemen ayrılırlar ama belediye meclislerinde o kavga, o  fitne tohumu devam eder, kaos çıkar. Allah muhafaza kan çıkar oralarda. Bu ülkeyi  yeniden bir iç kargaşaya yöneltebilecek bir anlayışı görüyorum. İçişleri Bakanı  olarak uyarıyorum, bunu ülkemizin yarınları için son derece tehlikeli buluyorum."

Turizmde yaşanan olumlu gelişmelere de işaret eden Soylu, "Bütün  ülkelerin Türkiye'yi huzur ülkesi olarak bildiği bir anlayışı yeniden bu terör  örgütünün insafına terk etmek vicdansızlıktır, bu ülkenin geleceğini, yarınlarını  baltalamaktır." dedi.

Programa AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Bahar  Ayvazoğlu ve Salih Cora ile AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti'nin  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, AK Parti Trabzon Kadın  Kolları Başkanı Meryem Sürmen ve MHP Trabzon Kadın Kolları Başkanı Gülen Demir de  katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 08:50