banner339
banner313

Bahçeli: Kara haberler geliyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kara haberler geliyor, anaların gözyaşları şelale gibi akıyor. Yavrular mahzun, gelinler mazlum, vatan mahvın eşiğinde. Mardin Derik, Şırnak ve Diyarbakır derken, 11 vatan evladı şehit oldu. Şehitlerimiz devlet ve mil

Bahçeli:  Kara haberler geliyor
banner401
banner427

Bahçeli, Twitter'daki hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde  bulundu.

Açıklamasına "Kalbi Vatan ve millet için çarpan her insanımız eminim  ve haklı olarak şu sorunun cevabını arıyordur: Şafak ne zaman sökecek?" sorusuyla  başlayan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Sabır ve duayla şafağı bekliyorsak, o zaman hüküm süren karanlıktan  da bahsetmemiz lazımdır. Maatteessüf karanlık zalim ve zifiridir. Nitekim üzüntüm  büyüktür: Umutlar boşa çıkarken, uğursuz bir dönemin ağırlığı tüm acımasızlığıyla  milli yüreklere düşmektedir.

Huzur istiyoruz, hüsran geliyor; güvenlik istiyoruz, tehlikeler kol  geziyor. Yarını görelim diyoruz, yangından başımızı alamıyoruz. Yeni bir darbe  söylentisi mırıldanıyor, ama bu kızgınlıkla yapılmış bir mırıldanma değil.  Türkiye'nin korku tünelinden çıkması gerekiyor.

Kara haberler geliyor, anaların gözyaşları şelale gibi akıyor. Değişen  bir şey yok: Yavrular mahzun, gelinler mazlum, vatan mahvın eşiğinde. Mardin  Derik, Şırnak ve Diyarbakır derken, 11 vatan evladı şehit oldu. Şehitlerimiz  devlet ve millet bekası uğruna kara toprağın bağrına girdi. Terörü lanetliyor,  şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağolsun. Son olsun  diyeceğim ama olmayacak…"

DİL BAYRAMI

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bugün aynı zamanda Türk Dil Bayramı  olduğunu anımsatarak bayram kutlamak yerine hep yas tutulduğunu vurguladı.  Bahçeli, "Bayram bizi unuttu, biz bayramı" ifadesini kullandı.

Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Dil bir millettir. Türkçe, Türk milletinin varlığı, yurdu, yuvası ve  yarınıdır. Türkçe hepimizin ortak değeri, kardeşliğimizin tercümanıdır. Dilin ses  güzelliğiyle dalgalanıp bir duyurma, anlatma ve inandırma gücüne ulaşması kolay  değildir. Türkçe bunu asırlar içinde başarmıştır. Türkçemiz Türk milletinin aziz  ve yaşayan bir servetidir. Bu servet israf edilir, yağmalanır, zayıflarsa adımız  anılmaz, anılarımız yaşayamaz.

Ağrı diyadin Belediyesinde indirilen bölücü tabelayı tekrar astırıp  Kürtçe bizim dilimizdir diyenler, aslında Türkçeye zulmedenlerdir. Türkçe yemin,  Türklük namustur. Bundan habersiz olanlar milletimizin kültür ve tarih  değerlerine ileri düzeyde zayiat vermişlerdir. Türkçenin yanına mahalli dillerin  yerleştirilme çabalarına inatla devam edilmesi yanlıştır, günahtır, vebaldir  hatta millete kastetmektir. Ana dil eğitim taleplerinin sürekli olarak mevzi elde  etmesi çözülme ve bölünme dinamiklerini hızlandıracak, hayatın her alanına  yayacaktır.

Türkçe ihmal edildiği için birbirimizden kopuyoruz, milli kimlik yok  sayıldığı, milli ruh aşındığı için önüne gelen saldırıyor, tehdit ediyor."

"Dingonun ahırı"

İzmir Karşıyaka'da öğrenci andını okumak isteyen öğrencilere izin  verilmemesini eleştiren Bahçeli, açıklamalarına şöyle devam etti:

"İzmir Karşıyaka'da işgüzar ve densiz bir okul müdürü çıkmış Andımızı  okuyan çocuklara, 'Dingonun ahırı mı burası?' diyor. Soruya bakar mısınız? Söz  konusu müdür kendisini ahırda hissedebilir, bence mahsur yoktur ancak  çocuklarımız okuldadır, Andımızı Türkçe okumak istemektedir.

Unutmayalım, gördüğümüz rüya Türkçedir, ülkülerimiz Türkçedir, ülkemiz  Türkiye'dir, hepimizin umut ve ufuk sancağı ise Türk milletidir. Dünyayı Türkçe  kavrayacağız, hadiselerin kalbine Türkçe bakacağız, Türkçeyi mukadderat bilip,  ilelebet bir vefa ve sevda nişanesi göreceğiz.

Türkiye'nin bugünkü sorunlarından kurtulması için Türkçe pusula  olmalı, çağın satırları Türkçe okunmalıdır. Buruk duygularla da olsa büyük  milletimizin Türk Dil Bayramını en içten hissiyatımla kutluyorum. Türkçenin  gelişmesi, büyümesi ve yıldız gibi parlaması için emek veren, çaba gösteren kutlu  ecdadımızı rahmetle hürmetle yad ediyorum. Türkçenin gelişmesi ve muhafazası  amacıyla değerli çalışmalar yapan bilim ve siyaset adamlarına sevgi ve  saygılarımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 00:35
banner218