banner339
banner313

3 adımda uzun kirpikler

Kirpiklerinizin yeteri kadar belirgin olmayışından yakınıyorsanız bu öneriler sizin için....

3 adımda uzun kirpikler
banner401
banner427

Bir çoğumuz belirgin kirpiklerimizin olmamasından yakınıyoruz. Fakat artık bu bir problem olmaktan çıktı. Kozmetik ürünleri satan mağazalarda bulabileceğin takma kirpiklerle belirgin gözlere sahip olabilirsin. İşte sana birkaç öneri...

Ekme kirpikler

Bu kirpikler şerit kirpiklerden daha doğal bir görünüm sağlar. Bu yüzden günlük hayatta rahatlıkla kullanılan kirpik çeşididir. Değişik uzunluklarda kahverengi ve siyah renkleri vardır. Bu kirpikleri kullanırken de dikkat edilmesi gereken nokta; kirpikleri kendi yapıştırıcılarıyla yapıştırmaktır.

Uygulanışı:

Şerit kirpiklerde uygulanan işlemler ekme kirpikler için de geçerlidir. Kirpiklerin çözülerek çıkartılması gerekir. Gözler kapalı iken üzerine çözücü sürülür. Birkaç dakika beklenir ve ekme kirpik doğal kirpikten yavaşça ve zorlamadan ayrılır. Bu tür kirpikler bir kullanımlıktır. Gözlük kullanan kişilere uzun kirpik kullanmaması tavsiye edilir. Takma kirpikler, göz çevresinde şişme, iltihap veya göz hastalıkları olması halinde kullanılmamalıdır.

Şerit Kirpikler

Bu tür kirpikler genellikle özel günlerde, sahne veya fantezi kıyafetlerle birlikte kullanılır. Ayrıca kısa ve düz kirpikli kişilerde, uzun ve kıvrık hatta değişik renklerde kirpikler şeklinde uygulanabilirler. Çift olarak satılır. Her biri komple bir göz içindir. İnce bir şerit üzerine yapıştırılmış naylon lifler veya kıllardan oluşur. Şerit ya kendinden yapışkanlıdır veya kutusunda bir yapıştırıcısı mevcuttur. Bu kirpikler, kendi özel yapıştırıcılarıyla yapıştırılmalıdır.

Uygulanışı:

Kirpikleri göz makyajından önce takmalısın. Temiz bir cımbızla, şerit dikkatlice alınıp, özel yapıştırıcısı sıkılır. Şerit ilk olarak üst kirpiklere gözkapağının ortası orantılanarak yapıştırılmaya başlanır. Bu aşamada en önemli nokta mümkün olduğunca kendi kirpiğinin dibinden yapıştırmaktır. Fakat şeride sürülen yapıştırıcı doğal kirpikten uzak tutulmalıdır. Aksi taktirde kendi kirpiklerin birbirine yapışır. Daha sonra burun tarafına doğru ve daha sonra dış tarafa doğru yapıştırma işlemine devam edilir. Her iki göze de işlem uygulandıktan sonra simetriye bakılır. Yapıştırıcının kuruması için yaklaşık 3 dakika beklenir. Şerit kirpikler son derece kolay çıkartılır. Çıkarma işlemi gözün dış kenarından iç kenarına doğru yavaşça çekilerek yapılır. Şerit kirpikler bir kereden fazla kullanılabilir. Çıkartılan kirpiklerin şeridinde kalan yapıştırıcıyı çıkartmak için 1-2 dakika ılık suda bekletmek gerekir.

Takma kirpikler özen ister

1- Kirpiklerin çıkarılması çözücü ile yapılmalıdır. Kesinlikle çekilerek çıkartılmaya çalışılmamalıdır.
2- Bir miktar çözücü, ucu pamuklu bir çubuğa damlatılır. Gözler kapalı iken kirpiklerin üzerine sürülür.
3- Birkaç dakika beklenir ve kirpik doğal kirpikten yavaşça ve zorlamadan ayrılır.


Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2009, 10:14
banner218