banner116
banner92

1 hafta yağmur var

Yeni haftada pazar gününe kadar İstanbul, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu sağanak yağmur alacak

1 hafta yağmur var
banner94
banner26

Bu hafta kuvvetli yağmurlar geliyor. Hafta boyu sağanak yağmur var, NTV meteoroloji servisi özellikle Marmara, Ege ve Karadeniz'de yaşayanları ani kuvvetli sağanaklar, gökgürültüsü, yıldırım, dolu yağışları ve su baskınlarına karşı uyarıyorlar. İstanbul başta olmak üzere kuzeyde yağmur aralıklarla bir hafta sürecek.

Sıcaklıklar geçtiğimiz günlere göre en az 5-6 derece düşerek 30'lu değerlerden, 20-25 dereceye doğru inecek.

İstanbul: Yağmur bu gece bazı ilçelerde kısa süreli olarak yeniden başlıyor, yarın özelilkle öğleden sonra gökgürültülü sağanaklar var, bu yağışlar ara ara güneş çıksada bir hafta devam edecek. Sıcaklık yarın 25 derece Çarşamba günü 23 derece.

Ankara: Yarın akşam bazı ilçelerde yağmur başlayacak, Çarşamba günü kuvvetli sağanak var. Sıcaklık yarın 30, Çarşamba günü 24 derece.

İzmir: Yağmur yarın akşam başlıyor hava çok nemli, Salı akşamı ve Çarşamba günü kuvvetli sağanak var sıcaklık yarın 33 derece.

Marmara: Balkanlar"dan gelecek yağmurdan en fazla etkilenecek bölge. Bu akşam Edirne- Çanakkale, Balıkesir arasında sağanaklar başlıyor. Zaman zaman güneş çıksa da yağmurların bir hafta devam etmesi bekliyor. Bu iki gün Balıkesir'den, Bursa ve Sakarya'ya kadar çok kuvvetli ani sağanaklar ve dolu yağışları olacak, sıcaklık 22-25 dereceye iniyor.

İç Anadolu: Yarın bulutlanıyor, Çarşamba günü Ankara'dan Çankırı Yozgat boyunca kuvvetli olmak üzere bölgede sağanaklar başlıyor, 30 derecelerde seyreden sıcaklık Çarşamba günü 23 dereceye gerileyecek.

Egeliler Çarşamba günkü yağışlara dikkat:

Yarın akşam İzmir, Manisa Kütahya arasında sağanak yağmur başlıyor. Çarşamba günü tüm bölgede özellikle iç kesimlerinde kuvvetli yağmur ve yer yer dolu yağışları olacak. Sıcaklıkda 3-4 derece düşecek.

Akdeniz: Sahillerde önemli bir yağmur yok, ama lodos Kaş'tan Mersin'e kadar iki gün çok kuvvetli esecek. Hafta sonu doğru sahillerde de kısa süre yağmur görelebilir.

Karadeniz Marmara'dan sonra en kuvvetli yeğmurların olacağı bölge: İki gün Düççe"den Kastamonu"ya kadar kuvvetli sağanak yağmur ve dolu yağışları var, yıldırım tehlikeside olduğundan özellikle tarımla uğraşanlar açık arazilerde dikkatli olmalı. Perşembe günü Doğu Karadeniz'de şiddteli yağmur olacak.

Yağış beklenmeyen tek bölge ise Güneydoğu, hava sıcak.

NTVMSNBC

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2010, 14:26
banner118