MHK Başkanı Lale Orta'dan açıklamalar MHK Başkanı Lale Orta'dan açıklamalar
UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Turu rövanşında DG Sivasspor ve Fiorentina ile karşı karşıya geldiği maçta iki taraftar sahaya girdi.

Sivasspor - Fiorentina maçında sahaya giren bir taraftar, rakip takım oyuncusu Alessandro Bianco'yu yumruk attı. Sahaya giren saldırganın yumrukladığı Fiorentina oyuncusu Alessandro Bianco, Instagram'dan son durumunu paylaştı.

Bianco'ya yönelik fiziki müdahalesiyle ilgili olarak Fiorentina teknik direktörü Vincenzo Italiano, "Bu duruma yorum yapacak bir şey yok. Utanılacak bir olay. Futbolcularımız da beklemiyordu. Burnu kızarmış halde soyunma odasında oturuyor. Taraftarın takımı desteklediğini anlıyorum ama bu olayın bütün maçı mahvettiğini düşünüyorum" dedi.

RIZA ÇALIMBAY ÖZÜR DİLEDİ

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son anlarda sahaya giren bir taraftar nedeniyle üzgün olduğunu belirterek, "Öncelikle tüm İtalyanlardan özür diliyoruz. Hiç olmaması gereken bir olay yaşadık.

Sivas'ta daha önce böyle bir olay yaşanmamıştı. Bundan dolayı çok üzgünüz. Belki de maçın önüne geçen bir konu oldu. Biz de maalesef engelleyemedik. Bundan dolayı onlardan çok özür diyoruz, kusura bakmasınlar" dedi.