• BIST 106.926
 • Altın 151,429
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3287

  Şırnak'ın sesi Kandil'e ulaştı.

  27.10.2007 16:26
  Terörden en çok etkilenenler bugün terörü lanetledi. Şırnak tek bir ses oldu.
  Şırnakın sesi Kandile ulaştı.
  Şırnak'ın sesi Kandil'e ulaştı. Şırnak'ın sesi Kandil'e ulaştı. Şırnak'ın sesi Kandil'e ulaştı.

  Son dönemlerde artan terör olayları nedeniyle Türkiye genelinde yükselen terör karşıtı dalga bugün Şırnak'ta da kendini gösterdi.

  Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş, PKK terör örgütünü lanetledi. Saat 09.00'da başlayan teröre lanet mitinginde vatandaşlar, Şırnak'ta ayyıldızlı bayrağı dalgalandırarak PKK'ya meydan okudu.

  Vatandaşlar, konuşmalar sırasında, "Kahrolsun PKK", "Ordu millet el ele hep beraber Kandil'e" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Hepimiz askeriz PKK'yı yeneriz" sloganlarıyla adeta Şırnak'ı inletti.

  Programda konuşan Şırnak Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Güngör, 70 milyon insan ile Türkiye'deki herkesin kardeş olduğunu söyledi.

  25 yıldır devam eden terörist olayların en çok Doğu ve Güneydoğu'yu etkilediğini dile getiren Güngör, şöyle devam etti: "PKK terörü Türkiye'nin her tarafını etkilediği gibi bölgemizinde her alanda geri kalmasına neden olmuştur. PKK, suçları ülkelerini korumak olan binlerce askerimizi ve korucumuzu katletmiştir. Devlet tarafından bölgeye gönderilen yatırımlar sabote edilmiştir. Örgüt, geleceğimiz ve ışığımız olan öğretmenlerimizi şehit etmiştir. Terör ve onları dışarıdan yönetenler şunu iyi bilsinler ki, 25 yıl değil 125 yılda geçse bu ülkenin bir çakıl taşını bile kimseye vermeyeceğiz."

  Miting daha sonra bölgenin ileri gelenleri ve aşiret liderlerinin konuşmalarıyla devam etti. Bölgenin en büyük aşiretleri arasında bulunan Goyan aşireti lideri Hazım Babat, "Teröre karşı ordumuzun yanındayız. Leyla Zana, (Barzani ve Talabani'ye kardeşlerimizi teslim etmeyin) diyerek teröristlere sahip çıkıyor. Bunun gereği yapılmalı. Karayılan, eğer erkeksen Cudi'ye gel, biz de oraya askersiz geleceğiz. Orada hesaplaşalım." dedi.

  Miting, Şırnak Alay Komutanlığı'na yapılacak yürüyüşün ardından sona erecek. Bu arada miting nedeniyle Şırnak'ta olağanüstü güvenlik tedbirlerinin alındığı gözlendi.

  Kaynak:

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim