banner83

Kılıçdaroğlu'ndan Köşk için o isme yeşil ışık

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş'le görüştü.

Kılıçdaroğlu'ndan Köşk için o isme yeşil ışık
banner94
banner26

Çıkışta gazetecilere konuşan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığına aday olarak Kemal Derviş'i mi düşünüyorsunuz? sorusuna, 'Neden olmasın' şeklinde cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beyoğlu Gümüşsuyu'nda Kemal Derviş'le görüştü. Çıkışta gazetecilerin sorularınıcevaplayan Kılıçdaroğlu, "Ekonomiyi tartıştık. Dünyayı, Türkiye'yi, geleceği tartıştık. Güzelbir sohbet oldu." diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığıyla ilgili soruya, "Öyle bir şey şu an için söz konusu değil. Biz, şuan kişileri tartışmıyoruz. Tartıştığımız konu cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacakkişinin nitelikleri ne olmalı? Halkımız nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor? Bunu tartışıyoruz. Bu da doğal olarak görüşülmesi gerekiyor. Önce niteliklerini tartışmalıyız. Çünkü cumhurbaşkanı olacak kişi Türkiye'yi temsil edecek, bizi onurlandıracak. Bütün dünyada temsil edecek. Onun temiz, bilgili birisi olmasını istiyoruz. Ülkedeki bütün insanların kucaklamasını istiyoruz. Bunları tartıştık."şeklinde cevap verdi.

''NİÇİN OLMASIN!''

Kılıçdaroğlu, daha sonra Kemal Derviş'i mi düşünüyorsunuz şeklindeki soruya ise, "Niçin olmasın." dedi ve gülümseyerek oradan ayrıldı.

Kemal Derviş de çıkışta bekleyen gazetecilere, "Biz her zaman görüşüyoruz. Ben zaten CHP'liyim . Ekonomiyi, siyaseti bu tür şeyleri görüşüyoruz." Diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı konusundaki soruyu cevapsız bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 21:28

banner102