Sinemaseverler için hazırladığımız haberimizde bu hafta vizyona girecek yapımları ele alıyoruz. İşte detaylar…

Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT açıklaması: Tarihsel nitelikte adımlar atıldı Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT açıklaması: Tarihsel nitelikte adımlar atıldı
Türkiye sinema salonlarında bu hafta dördü yerli, 7 film vizyona girecek. Peki merakla beklenen yapımların konuları ne?

ABD yapımı bilim kurgu filmi "Yang'dan Sonra" filminde, Altın Küre ödüllü Colin Farrell ile Jodie Turner-Smith, Malea Emma Tjandrawidjaja, Justin H. Min ve Orlagh Cassidy rol alıyor. Film, robot çocukların yatılı bebek bakıcıları olarak satın alınabildiği bir dünyayı ve küçük kız kardeşinin kültürel mirasını öğrenmesine yardımcı olmak için programlanan robot Yang'ın hayatını kurtarmaya çalışan ailesinin yaşadıklarını konu ediyor.

Cüneyt İnay'ın yönetmen koltuğunda oturduğu "Evlat Olsa Sevilmez"in başrollerini Zekeriya Akman, Günay Karacaoğlu, Sadi Celil Cengiz, Burcu Altın ve Mesut Yar paylaştı. Film, ölümcül bir hastalığa yakalanan annesinin son isteği olarak evlenmesini tavsiye ettiği vurdumduymaz Samet'in evlilik arayışı ele alınıyor.

Avustralya yapımı "I Met a Girl", müzisyen Devon'ın tanıştığı anda âşık olduğu Lucy'yi bulabilmek için onun peşinden Avustralya'ya gitmesini ve onu arayışını konu ediniyor.  Luke Eve'nin yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Brenton Thwaites, Lily Sullivan, Joel Jackson ve Zahra Newma karşımıza çıkıyor.

Animasyon türünü sevenlerin ilgisini çekmeye aday yeni bir yapımla karşınızdayız.  "Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi", "Despicable Me" serisiyle popüler kültürde yer edinen Minyonlar'ın ikinci halkası olarak seyircinin beğenisine sunuluyor. Film, 1970'li yıllarda tarihin en büyük kötülerinden biri olma hayali kuran genç Gru ile yolları kesişen Minyonlar'ın, kötülükleriyle nam salan Vicious 6 ekibine girmeye çalışan Gru'ya yardım etmelerini konu ediniyor.

Emre Pala'nın yönettiği "Zir-i Cin" ile Ahmet Yaşar Gümüş'ün yönettiği "Kahran", korku ve gerilim tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Kaynak: AA