• BIST 93.981
 • Altın 284,358
 • Dolar 5,9263
 • Euro 6,5365

  Sıla videosu için Ahmet Kural'ın avukatından açıklama

  01.12.2018 15:21
  Ahmet Kural'ın avukatı, Sıla Gençoğlu'nun şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekildiği ileri sürülen görüntüleri hakkında konuştu. Avukta, "Haberde belirtildiği gibi, görüntülerin "Savcılık dosyasına sunulduğu" yönündeki ifadenin, haber içerisinde sehven dile getirildiğini düşünmekteyiz" dedi. Avukat, görüntülerden yayınlandıktan sonra haberdar olduklarını söyledi.
  Sıla videosu için Ahmet Kural'ın avukatından açıklama
  Sıla videosu için Ahmet Kural'ın avukatından açıklama Sıla videosu için Ahmet Kural'ın avukatından açıklama Sıla videosu için Ahmet Kural'ın avukatından açıklama

  Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın'dan yeni bir açıklama geldi. Avukat Aydın, Sıla Gençoğlu'nun şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekildiği ileri sürülen ve Kanal D'ye yayımlanan görüntüler hakkında açıklamada bulundu. Görüntülerin 3 Aralık pazartesi günü yargı makamlarına sunulacağını belirten avukat Aydın, "Kamuoyundan tek beklentimiz bu olayın kendi içinde farklı gerçekleri olabileceğinin de göz önünde bulundurulmasıdır" dedi.

  ŞİDDET GÖRDÜĞÜ İDDİA ETTİĞİ GÜNDEN SONRA GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI

  Açıklamanın tamamı ise şöyle: "Dün akşam saatlerinde haber kanallarında yayınlanan haber uyarınca, Sıla Gençoğlu'nun, Müvekkil Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekildiği belirtilen kimi görüntüler, kamuoyu ile paylaşılmıştır. Haberde belirtildiği gibi, görüntülerin "Savcılık dosyasına sunulduğu" yönündeki ifadenin, haber içerisinde sehven dile getirildiğini düşünmekteyiz.

  "GÖRÜNTÜLERİ HABER KANALINDAN İSTEDİK"

  Anılan görüntülerden, yayınlanmasının hemen ardından haberdar olmamız nedeniyle, söz konusu görüntüleri haber kanalından elektronik posta ile yazılı olarak talep etmiş bulunmaktayız. Halen, yargıya intikal etmiş söz konusu süreç ile ilgili tüm delil, rapor ve dokümanların savcılık dosyasına sunulabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Diğer delillerimiz ile birlikte elde edilen bu yeni görüntüyü de yargı makamlarına ancak 3 Aralık 2018 Pazartesi günü sunabileceğiz.

  "MÜVEKKİLİM İDDİALARIN ASILSIZ OLDUĞUNU İFADE ETMİŞTİ"

  Bugüne kadar müvekkilim tarafından, Sıla Gençoğlu'nun iddialarının asılsız olduğu, yargı sürecinin beklenmesi ve adil yargılanma ile savunma hakkına saygı duyulması gerektiği çokça kez ifade edilmiştir.

  "OLAYIN İÇİNDE FARKLI GERÇEKLER GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMALI"

  Yaşanan son gelişmeler sonrasında kamuoyundan tek beklentimiz, kadının toplumdaki konumu ve önemi azaltılmadan ve bu hassasiyet ile ilgili sahiplenilen tutumdan taviz verilmeden, bu olayın kendi içinde farklı gerçekleri olabileceğinin de göz önünde bulundurulmasıdır."

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim