YSK'dan Ordu ve Hatay kararı! İYİ Parti ve CHP'nin itirazları reddedildi YSK'dan Ordu ve Hatay kararı! İYİ Parti ve CHP'nin itirazları reddedildi
Acil nakde ihtiyacı olanlar için tüketicileri çok sevindiren bir haber verildi. Bankalar yüksek faiz oranlarına şikayetçi olanlar için bir duyuru paylaştı. İşte olduğu ile ilgili tüm detaylar…

Para politikaları üzerinde yaşanan normalleşmenin hemen ardından faiz üzerinde yaşanmış olan yükselişe Merkez Bankası’nın atmış olduğu adımların sonrasında bankalar rekabette çıtayı yükseltiyor. Müşteri arayışı içine giren bankalar vatandaşları için faizsiz nakit avans ya da kredi vermek adına kesenin ağzını açmış oldu.

Bankalar yapmış olduğu yeni hamleler ile dikkat çekiyor. Enflasyon etkisi ile birlikte kredi faizlerinin aylık bazda olarak neredeyse %5’e kadar dayanmış olduğu bir ortam içerisinde tüketicilerin bazı ihtiyaçlarının sıfır faizli krediyle karşılanmasına imkan sağlanıyor. Bu imkanı kullanmak isteyenler adına internet üzerinden başvuru yapılarak banka hesabı açılıp farklı işlemlerde yapılabiliyor. Bu işlemler arasında kredi kartı talebe, kredi talebi ve nakit avans seçeneği de yer alıyor.

Bankalar üzerine müşteri olunmasının ardından kredi veya nakit avans talebi kısmı üzerinden başvuru yapılıp onay gelmesi ile birlikte paralar direkt olarak hesaplara geçiyor. Bir sonraki süreç içerisinde gelen parayla ihtiyaçlar karşılanabilir. Almak istenen bir ürün bulunuyorsa ürün temin edilebiliyor. Bankalar yapmış olduğu incelemeler sonucu kredi notuna göre kredi sunuyor. Bu sebeple limitler dahil içerisinde kredi notu puanı kapsamında kredilendirme işlemleri yapılıyor.

Avantajlı bankalar açıklandı Enpara, Cepte TEB, Finansbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Deniz Bank, Albaraka Bank nakit avans ya da kredi imkanı sunan bankalar arasında yerini aldı.

Enpara yeni müşterileri için özel olarak masrafsız şekilde Altay vadeli %0 faiz oranı ile birlikte 10.000 TL kredi imkanı sunuyor. Finansbank %0 faiz altı ay vadeli olarak 10.000 TL nakit avans seçeneği sunmuyor. Bunun ile birlikte ekstra Altay vadeli 10.000 TL’lik kredi almakta bu banka üzerinden mümkün oluyor. Bu şekilde Finansbank üzerinden 20.000 TL’ye varan nakit desteği sağlanıyor.