• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Sıcaklar verimi düşürüyor

  15.07.2008 09:41
  Aşırı sıcaklıkların yaşandığı Aydın’da meslekleri gereği güneş altında çalışmak zorunda olan vatandaşlara İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlun’dan uyarı geldi.
  Sıcaklar verimi düşürüyor
  Sıcaklar verimi düşürüyor Sıcaklar verimi düşürüyor Sıcaklar verimi düşürüyor

  Aşırı sıcaklıkların yaşandığı Aydın"da meslekleri gereği güneş altında çalışmak zorunda olan vatandaşlara İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlun"dan uyarı geldi. Aşırı sıcakların çalışanların verimini düşürdüğünü belirten Çobanoğlu güneş altında çalışanların her yarım saatte bir mola vermesi gerektiğini ifade ederek “Yaz aylarında artan hava sıcaklıkları insanın ruh ve beden sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Aşırı sıcaklarda tansiyonu düşen kişiler sinirlerine hakim olamayarak çevresini kırıyor. Özellikle şu son günlerde vatandaşlarımız zorunlu olmadıkça 11.00-15.00 saatleri arasında dışarı çıkmasınlar” dedi.
  Yüksek sıcaklıklarda insanların sinirlerine hakim olmalarının da güçleştiğinin altını çizen Mehmet Çobanoğlu mümkün oldukça stres den ve stresli ortamlardan sıcak yaz günlerinde uzak durmanın da faydalı olacağını vurgulayarak “ Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmanın ciddi sağlık sorunlarına da neden olabileceğini vatandaşlarımız unutmamalılar. Bunun yanı sıra, güneş ışınlarına fazla maruz kalınması güneş çarpmasına neden olabilir. Sıcak çarpan kişide solunumun hızlanması, tansiyon düşmesi gibi olumsuz etkiler ortaya çıkmaktadır. Kişi bedeninde yaşadığı bu olumsuzlukların sonucunda daha kolay sinirlenerek kendine olan hakimiyetini kaybedebilir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim