Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde olacağı ifade edildi. İstanbul dahil birçok ilde etkili olması beklenen sıcaklar için öğle saatlerinde zorunda olunmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiği belirtildi.

Yurtta etkisini sürdüren sıcak hava dalgası vatandaşları bunaltmayı sürdürüyor.

Meteoroloji'den yapılan yazılı açıklamaya göre, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bu hafta boyunca da etkisini sürdürecek. Yurt genelinde sıcaklıklar, mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Hava sıcaklıklarının gelecek hafta başına kadar ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyretmesi beklenirken, özellikle denize kıyısı olan illerde yüksek nem ile hissedilen sıcaklıkların daha fazla olacağı tahmin ediliyor.

Gelecek günlerde hava sıcaklıkları, Ankara'da 33-35, İstanbul'da 31-34, İzmir'de 34-37, Adana'da 36-38, Hatay'da 32-34, Mersin'de 33-34, Diyarbakır'da 38-41, Gaziantep'te 37-40 ve Şanlıurfa'da 37-41 derece seviyesinde olacak.

SAAT VERİLDİ: DIŞARI ÇIKMAYIN!

O imam hakkında inceleme başlatıldı O imam hakkında inceleme başlatıldı

Sıcak hava dalgası nedeniyle kronik rahatsızlığı bulunanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere tüm vatandaşların, günün en sıcak saatleri olan 11.00-16.00 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

ARTVİN'DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Artvin'in kuzey ilçelerinde ise sabah saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak ile gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Vatandaşlardan sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Marmara Bölgesinde az bulutlu bir hava var. Sıcaklık bölgede 30 ile 35 derece arasında ölçülüyor, Edirne dolaylarında 35 dereceyi de aşıyor.

Ege Bölgesinde az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü hakim. Sıcaklık iç kentlerde 33-34 derecelerde, kıyı kesimlerde ise 35 ile 40 derece arasında ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde de az bulutlu, güneşin görüldüğü bir hava hakim. Sıcaklık Antalya'da 32, Adana'da 38, Kahramanmaraş'ta 39, Hatay'da 36 derece ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde de hava az bulutlu. Sıcaklık bölgede 30 ile 35 derece arasında ölçülüyor. Çarşamba günü de benzer bir hava durumu bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinde az bulutlu bir gökyüzü görülüyor, doğu kesimlerde sağanak yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık ise bölgede en yüksek 31-32 derecelerde ölçülüyor, yağışlı alanda 30 derecenin altında kalıyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin kuzey kesimlerinde 27-28 derecelik sıcaklık ile yerel yağışlı bir hava görülürken bölgenin batısında güneşli bir hava var, sıcaklık ise 36-37 derecelerde.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş bolca görülüyor. Sıcaklık Diyarbakır ve Şanlıurfa dolaylarında 40 derecenin üzerinde seyrediyor. Bölge halkının sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olması gerekiyor.