Antalya'da sıcak hava ve düşük nem, kentte yaşayanları ve tatilcileri etkiledi. Antalya’da hava sıcaklığı 41 dereceyi gösterdi. Sokaklar ve parklar boş kalırken, sahilde de yoğunluğun azaldığı görüldü. Hayvanat bahçesinde ise hayvanları serinletmek için buzlu meyve verilip fıskiyelerle su sıkıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 19-25 Temmuz tarihleri arasında yüksek sıcaklık uyarısı yaptığı turizm kenti Antalya'da hava sıcaklığı 39 dereceye çıktı.  Antalya’nın bazı bölgelerinde termometreler 41 dereceyi gösterdi.  Nem oranının yüzde 5'lere kadar düştüğü kentte sıcaklık nedeniyle sokaklar boş kaldı. Kentin ünlü sahillerinden Konyaaltı'nda hafta sonunda az sayıda tatilcinin olması dikkat çekti. Sahil bandında spor yapanların da diğer günlere göre az olduğu görüldü. Bazı tatilciler gölgelik alanları tercih ederken bazıları ise serinlemek için Akdeniz'in mavi sularında kulaç attı.

"SÜS HAVUZUNDA SERİNLEYİP EVİMİZE GİDİYORUZ"

KPSS'de Lisans Alan Bilgisi 1'inci ve 2'nci oturumları yapıldı KPSS'de Lisans Alan Bilgisi 1'inci ve 2'nci oturumları yapıldı

Muratpaşa ilçesi Opera kavşağında, park içine yelken şeklinde dizayn edilen süs havuzuna gelen 5 çocuk gönüllerince yüzdü ve eğlendi. Su içindeki aydınlatma ve fıskiye nedeniyle oluşabilecek kaçak elektrik akımına aldırmayan çocuklar, arkadaşlarıyla doyasıya eğlendi. Havuz kenarında güneşlenmeyi ihmal etmeyen çocuklar, sık sık kenardan suya atlayış gerçekleştirdi. Yelken şeklindeki fıskiyenin ortasına da giden çocuklar, bir süre yüzdükten sonra bölgeden ayrıldı. Havuzun kenarında ise belediyenin "Havuza girmek tehlikeli ve yasaktır" tabelasının yer aldığı görüldü.