Türkiye'yi yasa boğan, yıkıcı depremlerin ardından yaraları sarmak amacıyla seferber olan ünlüler ve organizatörler, desteğe devam edebilmek için sahnelere dönüyor. Son olarak Sibel Can, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de sahne alacak. Ünlü şarkıcı konser gelirini ise depremzedelere bağışlayacak.

Ünlü sanatçı Sibel Can, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Azerbaycan Bakü’de vereceği konserin gelirini depremzedelere bağışlayacak.

Konser, Bakü Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Sibel Can, konserden kendi gelirini bu kez de AFAD’a bağışlayacağını açıkladı.

Sibel Can “Üzüntümüzün çaresizliğe dönüşmemesi için dayanışmaya ihtiyacımız var.” dedi

11 ilimizi etkileyen ve 45 binden fazla vatandaşımızın vefat ettiği Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yıkıcı depremlerin ardından ünlü isimler ve organizatörler, yaraların sarılması için harekete geçtiler.

CHP uzaya çıkmamıza engel oluyor CHP uzaya çıkmamıza engel oluyor

Yeniden başlayacak olan etkinliklerde elde edilecek gelir, depremzedeler için kullanılacak. Teoman 3 Mart Cuma akşamı Ankara’daki Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, 4 Mart Cumartesi gününde Konya Selçuklu Kongre Merkezi sahnesinde.

Funda Arar, 'Birlikte Söyleyelim mi?' konser serisi kapsamında 3 Mart Cuma Konya Selçuklu Kongre Merkezi, 4 Mart Cumartesi Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, 25 Mart Cumartesi akşamı ise Bursa Merinos AKKM’de.

Kalben, 9 Mart’ta Konya Selçuklu Kongre Merkezi sahnesinde.

Bayhan Müzik ve Organizasyon, mart ayında Türkiye ve Almanya’da gerçekleşecek olan konserlerinin gelirlerini afet bölgesindeki insanların iyi şartlarda yaşaması için gerekli olan alanlara aktaracağını açıkladı.

"Afetin ilk anlarından itibaren, bölgede yaraları sarmak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmak ve bu zor günlerinde yanlarında olmak için çalışmaya devam ediyoruz."

"Ülkemizin yaşadığı felaketin yaralarını birlikte saracağız. Etkinliklerimizin gelirini afet bölgesine aktaracağız. Bu dönemde hep birlikte iyileşeceğiz."