SGK’dan yapılandırma ödemeleri ile ilgili açıklama geldi. Kamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmesi için ödemesi gereken ilk ve ikinci taksit tutarlarını son ödeme tarihi değişti. 

SGK'dan yapılan açıklamada “son ödeme tarihi 31 Temmuz 2023 olan yapılandırma, cari dönem prim borçları ve diğer her türlü borçların son ödeme süresi 3 Ağustos 2023 saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.” denildi.

ÖDEMELER NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?

Ödemelerin, Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi www.gib.gov.tr 'den, İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması üzerinden elektronik ortamda yapılması imkanı bulunuyor.

Dolar endeksi ve tahviller onsu baskılıyor, gram altında kur desteği devam ediyor Dolar endeksi ve tahviller onsu baskılıyor, gram altında kur desteği devam ediyor

Yapılandırılan borçlar, anlaşmalı bankaların banka ve kredi kartı ya da banka hesabından, yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlardan, anlaşmalı bankaların şubelerinden, internet ve telefon bankacılığı ve mobil bankacılık gibi alternatif ödeme kanallarından, vergi dairesi veznelerinden ya da PTT şubelerinden ödenebiliyor.