Emekliler 6 aylık enflasyon farkının üstüne taksit taksit zam alarak oran 49,25'e çıktı. Ancak en düşük emekli maaşları 10 bin TL'de kaldı. Emekliler ses yükseltmeye devam ederken yeni zam beklentisi her geçen gün artıyor. Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin 3 bin TL olması da emekliler arasında hayal kırıklığına neden oldu. SGK uzmanı en düşük emekli maaşının ne kadar olacağını açıklayarak tarih verdi.

Kozmetikte ikinci el dönemi! İlan sitelerinde satışa başladılar Kozmetikte ikinci el dönemi! İlan sitelerinde satışa başladılar

SEYYANEN ZAM İÇİN TARİH VERİLDİ

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, "Benim beklentim, mart ayının ilk günlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm emekliler için geçerli olacak bir seyyanen zam açıklaması yapacağı yönünde. Ancak bu artış konuşulduğu gibi 12 bin TL ya da 10 bin TL olmayacak. 4 bin TL'ye kadar bir artış düşünüyorum." dedi.

SGK uzmanı açıkladı! Emeklilere seyyanen zam o tarihte yapılacak! Bakın en düşük emekli maaşı kaç para olacak? - Resim : 1

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Erdursun "SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin hepsine ayrım yapılmaksızın aynı şekilde yansıtılır. 10 bin lira maaş alan 14 bin olur, 15 bin alan 19'a çıkar. En düşük emekli maaşının 10 bin liradan 14 bin liraya yükseltilmesi halinde de iktidar, bunun etkisini seçimlerde görür ve emekliden olumlu bir geri dönüş alır" ifadelerini kullandı.