• BIST 108.153
 • Altın 154,080
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Sezer'den Gül'e eleştiri

  03.01.2008 17:08
  DSP Genel Başkanı Sezer, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP'nin Cumhurbaşkanı gibi çalışıyor. Cummhurbaşkanı'da Başbakan'ın peşine takıldı.
  Sezerden Güle eleştiri
  Sezer'den Gül'e eleştiri Sezer'den Gül'e eleştiri Sezer'den Gül'e eleştiri

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer 2008 yılının parti çalışmalarına Aydın"dan başladı.
  Sezer; “2008 yılının karanlıktan çıkış, ciddi bir atılım için, bir büyük kalkınma için, umut yılı olmasını diliyoruz. O nedenle 2008 yılı çalışmalarımıza Aydın"dan başlamak istedik” diyerek , “Bunun bir anlamı var. Adı üstünde Aydın. Karanlığa gidişe Aydınlıkla dur diyebilecek bir çalışmayı 2008 yılında gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiye ne yazık ki bugünkü iktidarla, halktan büyük oy alarak iktidar olmuş bugünkü AKP hükümeti ile her alanda karanlığa gidiyor” dedi.
  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Aydın"da ilk olarak Aydın Ticaret Odasını ziyaret etti. Ticaret Odasın yönetim kurulu üyeleri ile buluşan Sezer, Burada Yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Bize göre muhalefet sadece eleştirmek değil. Sadece yapılanı eleştirerek başarıya ulaşabilecek bir muhalefet anlayışı olduğunu da düşünmüyoruz. Tabiki olumlu anlamda yanlış yapılanları eleştirmek olacaktır bu doğrusu ama bunun alternatifini de ortaya koymak, yol gösterici olmak sorumluluk aldığınızda neyi yapacağımızı ortaya koymak son derece önemlidir. Bir böyle bir muhalefet anlayışı güdüyoruz. Hiç çekinmeden doğruya doğru diyebilen, doğru yapanı siyasette rakibimizde olsa alkışlayan ama yanlışın karşısına belli bir hukukla kararlı bir şekilde dikilen muhalefet anlayışını güdüyoruz.”

  AKP"NİN İPİYLE KUYUYA İNEN ÇIKAMAZ
  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Ticaret odasının ardından Parti İl binasında basın toplantısı düzenledi. Sezer düzenlediği basın toplantısında ki konuşmasında, AKP hükümeti ile her alanda karanlığa gidildiğini belirterek, “Sorunları millete göstermeyerek halının altına süpürdüler. Millette bunu görmedi. Ama vatandaş bu kez halının altındaki sorunları görmeye başladı. Gerçekler 2008 bütçesi ile birlikte ortaya çıkmaya başladı. Geçen yıl pembe tablolar çiziyorlardı ama görüldü ki enflasyonda da büyümede de, bütçe açığında da o bütçe hedeflerine ulaşılamadı yaldızlı bir kapatma ile milletten bunu gizlediler ama sorunlar şimdi net şekilde ortaya çıkıyor. Kimileri AKP"nin ipiyle kuyuya inmek isteyebilir, hatta inebilirler ama bilsinler ki o iple kuyudan çıkılamaz. Türkiye gittikçe dış ilişkilerde de, ekonomide de, sosyal yaşamda da dibe doğru itiliyor. Uluslar arası ilişkilerde hiç hak etmediği bir durumla Türkiye karşı karşıya bırakıldı. Avrupa birliğinden kopartıldı, bölücü terör azdı. Bölücü terörü Avrupa birliğinin desteğiyle boğuyoruz diyenler ama aynı zamanda o terörün uzantısı olan Barzanilerle iş birliği arayışı içerisindeler. Çok açık söylüyorum. Kuzey Iraktaki fiili yönetimi muhatap alır hale geldiler. Onlarda yalancıktan bizim kamuoyumuzu belki biraz oyalamak için bu son gelişmelerden mutsuzmuş gibi gözüküyorlar. Ama biz biliyoruz ki onlar son gelişmelerden oldukça memnunlar. Artık hukuku da yargıyı da siyasallaşma yoluna girdiler. Laikliği savunuyoruz diyerek, laikliği kendilerine göre tarif ederek bir başka yere Türkiye"yi götürmeye çalışıyorlar” dedi.

  GÜL, AKP"NİN CUHMURBAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYOR
  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"ün, ne yazık ki AKP"nin Cumhurbaşkanı gibi çalıştığını iddia ederek şunları söyledi, “Sayın Gül Cumhurbaşkanı adayı olduğunda partileri dolaştı ve bize de geldi. ilk olarak bize verdiği söz, ben seçildiğim gün rozetimi çıkartacağım, tam tarafsız bir Cumhurbaşkanı olacağım dedi ama sözünde durmuş gözükmüyor şuanda hiç kusura bakmasın. Şimdi bir anayasa değişikliği çalışması da yapıyor AKP tabi parti tüzüğü değişikliği ile anayasa değişikliğini birbirine karıştırır şekilde bunu yapıyor. Bu anayasa değişikliğinde getirdikleri önerilere baktığımızda bir tek adam diktatör yal bir yönetim anlayışı görünüyor. Hatta Türkiye"nin ulusal birliğini de tehdit eden girişimleri anayasa taslağının içerisinde olacak gibi gözüküyor. Bize gelen ilk taslakta böyle ne yazık ki. Yürütme, yargı, yasama erklerinin birbirini denetleyen ayrı yapısı da yok ediliyor. Şimdi Cumhurbaşkanımızın bu tutumu da gösteriyor ki şimdiden zaten çok sayıda milletvekili ve iktidar olan AKP hepsini Başbakan"ın elinde toplamış. Çok kötü diktatör yal bir tek adam yönetimine Türkiye"yi taşıyorlar. yani burada Cumhurbaşkanı da Başbakanın peşine takılmıştır. Daha öncede söyledim, açıkça söyleyeyim Dünya seçimle işbaşına gelmiş ama çevresini de kana bulayan diktatör yönetimler gördü. Bu hükümetin bu başbakanın gidişi bu doğrultuda ama bizde buna izin vermeyeceğiz. Kusura bakmasınlar o kadar kolay değil.”

  TERÖR YENİDEN BAŞLADI
  Sezer, Cumhurbaşkanlığı seçiminden itibaren iktidarın daha cüretkar bir tutum takındığını ifade ederek, “Yargının bağımsızlığına yönelik siyasal girişimleri YÖK"e müdahale ile sürdürülmüş nerede durulacakları tahmin bile edilemiyor. Ama durduracak olanlar var. Siyasal ve ideolojik yandaş kadroculuğu on binlerce deneyimli devlet memurunu yıldırmış durumda. Sıfır noktasında bıraktığımız terör AKP"nin tümüyle siyasal çıkarlar uğruna verdiği ödünlerle yeniden hortlamıştır” dedi.  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim