• BIST 108.645
 • Altın 154,531
 • Dolar 3,8286
 • Euro 4,5258

  Servis tartışması bitmiyor

  05.11.2008 09:21
  Akbük Minibüsçüleri Sınırlı Sorumlu Kooperatifi ile Didim Belediyesi arasındaki üniversite öğrencilerini ucuza taşıma tartışması sürüyor.
  Servis tartışması bitmiyor
  Servis tartışması bitmiyor Servis tartışması bitmiyor Servis tartışması bitmiyor

  Akbük Minibüsçüleri Sınırlı Sorumlu Kooperatifi Başkanı Cemil Şam Üniversite öğrencilerini 1 YTL"e taşıyan Didim Belediyesinin kendilerini mağdur etmeye devam ettiğini belirterek " Bizde ilk günden itibaren Belediyenin tahsis ettiği minibüslerle aynı ücret olan 1 YTL"ye taşıyoruz. Ancak Didim Belediye Başkanı Mümin Başkan Kamacı verdiği sözde durmuyor. Belediye"nin minibüsleri günde 12 gidiş ve geliş olmak üzere toplam 24 sefer yapıyor. Başkan Kamacı"dan yaşanan durum karşısında anlayış bekliyoruz Söylendiği gibi fakir öğrencilerden yana hareket ettikleri de doğru değil. Biz hiç bir zaman Belediyenin söylediklerine itiraz etmedik. Ne acıdır ki aldıkları kararda bizleri asla muhatap almamışlardır. Kendi kendilerine sanki bizimle oturmuş konuşmuşlar, pazarlık yapmışlar da biz kabul etmemişiz şeklinde lanse ediyorlar. Kesinlikle böyle bir şey yok. Bizimle hiç bir şekilde görüşülmemiştir. Onlar 1 YTL"ye servis yapmaya başladılar biz de aynı gün fiyatlarımızı 1 YTL yaptık. Ama hala minibüsleri çekmediler. Günde 24 sefer yapıyorlar. Bizim hiç bir şekilde öğrencilerle sürtüşmemiz de söz konusu olmamıştır. Lütfen Kamacı ekmeğimizle oynamasın." dedi.
  Akbük Minibüsçüleri Sınırlı Sorumlu Kooperatif Başkanı Cemil Şam diğer taraftan 18 kuruş olan suyun, E.K.'nın işletmesini yaptığı Üniversite kafeteryasında öğrencilere 50 Ykr"den satıldığının altını çizerek "Eğer konu fakir öğrencilerse Sayın Belediye Başkanı önce öğrencilerin buradaki harcamalarını dikkate alsın ve öğrenci taraftarı olduğunu ilgili şahsa su fiyatını indirterek göstersin. Kaldı ki 4 yıl önce öğrenciler yoktu ve Fevzipaşalılar olarak bizler de oyumuzu Kamacı'ya vermiştik. Lütfen bastırılan biletleri kafeteryadan ve Didim Belediyesi ile Fevzipaşa'daki şubesinden geri toplatsınlar. Bizim hiç ücret almadan götürüp getirdiğimiz öğrenciler de var. Eğer bu durumda olan öğrenciler varsa onları da bize bildirsinler biz onlardan da ücret almayız." diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim