ABD’de kız çocuklarına yönelik cinsel istismar, pedofili ve fuhuş ağı oluşturmaktan tutuklanan Jeffrey Epstein’a yardımdan hapse atılan İngiliz sosyetik Ghislaine Maxwell, mahkeme borçlarını halen ödeyemedi. Epstein 2019’da hapiste intihar edince 2020’de yakalanan Maxwell, bu yıl 20 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Mahkeme masraflarının 900 bin doları bulduğu belirlendi. Maxwell, cezasını temyize götürmek için önce bu borcu ocak ayına kadar ödemek zorunda.

BOŞANMAYI UZATIYOR

Temyiz davası için de en az 1 milyon dolara ihtiyacı var. Ancak Maxwell, Epstein ölünce 24 milyon dolarlık servetinin kontrolünü 2016’da evlendiği kocası Scott Borgerson’a (46) devretmişti.

Hukuki giderlerini Borgerson’ın ödemesi gerekiyor. Maxwell, hapisteyken başka biriyle birlikte olmaya başlayan Borgerson’dan parasını boşanma davası sonuçlanırsa da kurtarabilir. Borgerson ise boşanma sürecini uzatıyor. Yaşı 60 olan Maxwell, hapisten çıkamadan ölmekten korkuyor.

Maxwell ve Epstein, aralarında İngiliz Prens Andrew, ABD eski başkanları Donald Trump, Bill Clinton gibi isimlerin olduğu geniş bir arkadaş çevresine sahipti.

Robert Maxwell’in kızı olan Ghislaine Maxwell, cezasını Connecticut’taki Danbury hapishanesinde çekecek. Burası, Netflix’in ‘Orange is the New Black’ dizisine konu olmuştu. Maxwell’in bağlantılarını kullanarak, Epstein’ı Bill Clinton ve İngiliz Prens Andrew gibi isimlerle tanıştırdığı belirtiliyor.

SAPKINLIK EVİNE ALICI YOK

Hapishanede ölü bulunan ABD'li milyarder Jeffrey Epstein'a ait çiftlik evi 2021'den bu yana satılamıyor. New Mexico eyaletinde 7 bin 500 dönüm arazi üzerinde yer alan evin değeri 9.5 milyon dolar daha düştü. 27.5 milyon dolara satışa çıkarılan ev için 18 milyon dolar isteniyor.

Epstein'ın ağına düşürdüğü kızların burada cinsel saldırıya uğradığı iddia edildiği için eve alıcı çıkmıyor. Epstein, güçlü dostlarını bu evde ağırlayıp genç kızları bu kişilere seks kölesi olarak sunmakla suçlanıyordu. Epstein'ın mülkleri kurbanlarının tazminatını ödemek için satılıyor.