• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Serhan'ın doğum günü

  28.02.2009 22:50
  Anma konseri değil, doğum günü kutlaması!
  Serhanın doğum günü
  Serhan'ın doğum günü Serhan'ın doğum günü Serhan'ın doğum günü

  Basit bir hastalık nedeniyle gittiği hastanede menenjit sonucu hayatını kaybeden Serhan Şeşen'in doğum günü kutlaması bu akşam Bostancı Gösteri Merkezi'nde..

  Kelebek'in haberine göre; 3 Aralık 2008'de basit bir hastalığa yapılan yanlış teşhislerle hayatını kaybeden Serhan Şeşen'in 27. doğum günü, bu akşam saat 20.00'de Bostancı Gösteri Merkezi'nde kutlanacak. Etkinliğe çağrı niteliğindeki cümle ise Şeşen'in çok sevdiği Oruç Aruoba'nın De Ki İşte adlı kitabından bir dize: "Ölümle sona eren yaşamın kendisidir, anlamı değil." Tam da bu cümleden yola çıkarak, babası Burhan Şeşen ve amcaları İlhan ile Gökhan Şeşen'in önderlik ettiği, Serhan Şeşen Müzik, Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği yararına yapılacak etkinlik, hep 27'sinde kalacak bir delikanlının yaşama bıraktığı izleri süreklileştirmek amacı taşıyor.
  Bir yandan müzikle uğraşırken, diğer yandan da Galatasaray Üniversitesi'nde felsefe masterı yapan Serhan Şeşen'in adını yaşatmak amacıyla kurulan dernek, felsefe ve müzik alanında yetenekli öğrencilere burs imkânı, sağlık sisteminin mağdurlarına da hukuksal destek sağlayacak.
  Yaklaşık iki aydır hazırlıkları süren Serhan Şeşen'in doğum günü etkinliğine katılan sanatçıların gönüllü olarak destek verdikleri bu organizasyondan elde edilen gelirin tamamı, Serhan Şeşen Müzik, Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği'ne bağışlanacak.
  Aynı zamanda derneğin ilk üye kaydı da Bostancı Gösteri Merkezi'nde açılacak standlarla konser alanında yapılacak.
  Derneğin yedi kişilik yönetim kurulunda yer alan ve geçici başkanlığını yürüten baba Burhan Şeşen, dernekte oğlunun Galatasaray Üniversitesi'ndeki hocalarının danışmanlığında felsefe bursu ve aynı zamanda yetenekli öğrencilere de müzik bursu vereceklerini söylüyor. Oğlunu kaybettikten sonra kendisine 800'e yakın e-posta geldiğini anlatan Burhan Şeşen, "Gelen e-postalardan da anladık ki, Türkiye'de çok ciddi bir sağlık problemi var. O yüzden derneğimizin bir amacı da ellerinde raporlar ve belgelerle gelen sağlık mağdurlarına destek olmak," diye konuşuyor. Öte yandan, oğlunun ilgili olduğu felsefe ve müzik alanında da faaliyetler yürüteceklerini söyleyen baba Şeşen, Türkiye'de şimdiye kadar 'Müzik ve Felsefe' başlıklı bir sempozyum düzenlenmediğini, bunu ilk kez kendilerinin yapacaklarını dile getiriyor. Derneğin yedi kişilik yönetim kurulunda felsefeci, sosyolog, doktor ve avukatların olduğunu anlatan Şeşen, 2010'un 27 Şubat'ına da şimdiden hazırlandıklarını ve önümüzdeki yıldan itibaren her 27 Şubat'ta müzik ödülleri vermeyi planladıklarını belirtiyor.

  H2

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim