Galatasaray için FIFA’ya şok başvuru! Kulüpten açıklama geldi Galatasaray için FIFA’ya şok başvuru! Kulüpten açıklama geldi

Şenol Güneş Milliyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın yeni transferlerinin henüz hazır olmadığını söyleyen Şenol Güneş, "Oyuncularımın iyi niyetinden hiç şüphem yok. Sezon başında bu tür dalgalanmalar olabilir. Yeni gelenler tabanca gibi oynasaydı çok farklı olurdu. Biliyoruz ki geç geldiler, tam hazır olmadıklarını da gördük. Hazır olduklarında onların kalitesini hep birlikte göreceğiz. Zamana ihtiyaçları var. Yabancı transferi yapmak kolay değildir. Bu oyuncuların uyum sağlamaları zaman alır. Yeni gelenler kamp görmedi, hazırlık maçlarında da yoktular. Ancak yetenekli olduklarını biliyoruz. Puan kaybetmeden gitmek isterdik ama olmadı. Buna iş kazası da diyemeyiz. Futbolda bunlar doğaldır." dedi.

"Kazanma duygusundan kaynaklanıyor"
Şenol Güneş, Gedson Fernandes'in takım için çok önemli bir oyuncu olduna dikkat çekti. Güneş, "Gedson Fernandes zaman zaman takım oyunundan biraz uzak oynuyor, fazla dripling yapıyor. Bunlar Gedson’un aşırı hırsı ve kendi içindeki kazanma duygusundan kaynaklanıyor. Biraz daha takım oyununa dönebilir. Bizim için çok önemli bir oyuncu. ifadelerini kullandı.

"Oynamak istiyor ama sahaya sürmem riskli olurdu"
Takımın tecrübel ismi Cenk Tosun'la ilgiliyse Şenol Güneş şunları söyledi, "Cenk Tosun uzun süren bir sakatlıktan yeni çıktı. Oynamak istiyor ama sahaya sürmem riskli olurdu. Pendik maçında son dakikalarda oyunu tutmak ve rakibin gelmesini önlemek için orta saha oyuncularını aldım."