• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Semih Saygıner'e soruşturma

  14.12.2007 13:23
  Turnuva yerine TV'ye çıkan Semih Saygıner, soruşturmalık oldu
  Semih Saygınere soruşturma
  Semih Saygıner'e soruşturma Semih Saygıner'e soruşturma Semih Saygıner'e soruşturma

  Milli bilardocu Semih Saygıner, Türkiye"yi temsil edeceği iki ayrı önemli şampiyonaya katılmadığı gerekçesiyle disiplin kuruluna gönderildi.
  Bilardodaki üstün yeteneğiyle ünü Türkiye sınırlarını aşan Semih Saygıner, "17-20 Mayıs günleri arasında Fransa"da yapılan Avrupa Üç Bant Bilardo Şampiyonası"na katılım başvurusu yapılmasına rağmen, son katılım tarihinden sonra menajeri aracılığıyla Amerika"da yapılacak bir gösteriye katılacağını mazeret göstererek bu şampiyonaya katılmadığı ve şampiyona esnasında özel bir televizyon kuruluşunda yayınlanan bir şarkı yarışmasına katıldığı" belirlenince, ayrıca "7-11 Kasım arasında Ekvador"da düzenlenen Üç Bant Dünya Şampiyonası için katılım bildiriminde bulunmasına ve bunu uluslararası federasyona iletmesine rağmen söz konusu şampiyonaya da mazeretsiz katılmaması" nedeniyle Bilardo Federasyonu Disiplin Kurulu"na sevk edildi.

  ÜÇ BİLARDOCU DAHA DİSİPLİN KURULUNA VERİLDİ-
  Semih Saygıner"in yanı sıra milli bilardocular Adnan Yüksel, Murat Naci Çoklu ve Tayfun Taşdemir de benzer suçlardan dolayı Bilardo Federasyonu Disiplin Kurulu"na sevk edildi.
  Yüksel, Çoklu ve Taşdemir, Meksika ve Ekvador"daki şampiyonalarda mazeretsiz olarak yer almadıkları gerekçesiyle disiplin kuruluna verildiler.
  Milli bilardocuların durumunu görüşmek üzere 19 Kasım"da toplanan Bilardo Federasyonu Yönetim Kurulu, federasyonun, uluslararası camiada prestij kaybına uğraması ve uluslararası federasyon önünde Türkiye"nin küçük düşürüldüğü gerekçeleriyle sporcuların savunmalarının istenmesine karar verdi.
  Alınan kararları 7 Aralık"ta Semih Saygıner, Adnan Yüksel, Murat Naci Çoklu ve Tayfun Taşdemir"e resmi olarak bildiren Bilardo Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı Av. Altan Taş, sporcuların 17 Aralık"ta yapılacak disiplin kurulu toplantısında savunmalarını vermeleri için davette bulundu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim