Aksaray'daki selde altı gün önce kaybolan 3 aylık Asel bebeğin cansız bedenine bugün ulaşıldı.

Otomobillerine çarpan kaya parçası sonrası aracın içinde kucağındaki bebeğiyle birlikte suya fırladıklarını ve sürüklendiklerini belirten Hayriye Balcan, ''Sular gittikçe yükseldi. Nasıl olduysa bir kaya parçası mı, sert bir şey geldi, eşimin oturduğu tarafa sürücünün bulunduğu tarafa çarptı. O çarpmayla kapı açıldı. Çocukla ben suya fırladım. Eşim arkamdan 'Hayriye' diye bağırdı. Duydum ama suyun içindeydik artık. Taklalar atıyoruz, çocuk kucağımda. Çocukla epey sürüklendim. Sonra da ellerimin içinden kaydı gitti. Sonra su beni dereye attı ''dedi.

Selde kaybolan ve bugün cansız bedenine ulaşılan 3 aylık Asel bebek hakkında açıklamada bulunan Aksaray Valisi Kumbuzoğlu, "Demek ki Cenabıhak Asel bebeğimizi çok seviyordu, yanına almak istedi" dedi.

Fenomenler davasında flaş gelişme! 'Şampiyonlar' küme düştü Fenomenler davasında flaş gelişme! 'Şampiyonlar' küme düştü

Asel bebeğin cansız bedeninin bulunmasının ardından olay yerinde açıklamada bulunan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, "Gönül isterdi ki Asel bebeğimizi canlı bir şekilde ailesine, annesine, annesinin kucağına teslim edelim ama maalesef arama neticesinde cansız bedenine ulaştık" dedi.

Kumbuzoğlu'nun "Demek ki Cenabıhak Asel bebeğimizi çok seviyordu, yanına almak istedi. O artık cennet bahçesinde" sözleri ise dikkat çekti.

selde-kaybolan-asel-bebek-250-kisilik-ekip-ve-6-kadavra-kopegiyle-araniyor-2942-dhaphoto1.jpg

Vali Kumbuzoğlu, Asel bebeğin, kaybolduğu noktadan yaklaşık 3 kilometre ileride balçık içinde bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Olay yerinden 3 kilometre aşağıda bulundu. Tabi bu selin özelliği dere suyunu tamamen balçıkla kaplanması. Balçık biliyorsunuz, yapıştıran bir özellik taşıyor. Dolayısıyla taş, ağaç parçalarıyla oluşmuş bir balçık aynı zamanda Asel bebeğimizi kavrıyor ve kapatıyor. Bu şekilde aramayı da zorlaştırdı. İş makinelerinin de yardımıyla arkadaşlarımız, değerli arama kurtarma ekibimiz bu balçığı fark ediyorlar. Bebek de küçük olduğu için işin zor tarafı da buydu; ancak fark ediyorlar ve balçığı üstünden alarak bebeğimize ulaşıyorlar. Bulunma şekli bu şekilde.''