Sedat Peker'in Beykoz'da bulunan ve Milli Parklar ve Bahçeler'e devredilen evine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda evde bulunan Yılmaz Günay isimli görevli yaralandı. Evde, Peker'in bilgisi dahilinde 6 kişinin güvenlik amacıyla kaldığı, 3'er kişilik vardiyalarla çalıştıkları öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl mayıs ayından bu yana sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla mafya-siyaset ilişkileri hakkında iddialarda bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker'in hakkında el koyma kararı alınan ve Milli Park ve Bahçeler'e devredilen Beykoz'daki evine silahlı saldırı düzenlendi.

Peker'in Beykoz Korusu’nun sınırları içinde yer alan ve 'tek mal varlığım' dediği evine düzenlenen saldırı, sabah 09.30'da gerçekleşti.

halktv.com.tr'deki habere göre; evin önüne iki araç geldi. Bir araç uzakta beklerken, yakına gelen aracın camı açıldı. Eve Sedat Peker’in bilgisi dahilinde geldiğini söyleyen kişi görevlilerin kendisine yaklaşması üzerine arabanın içinden ateş etti. Evdeki görevli Yılmaz Günay’a 3 kurşun isabet etti. Günay, ağır yaralı olarak Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Evde, Peker'in bilgisi dahilinde 6 kişinin güvenlik amacıyla kaldığı, 3'er kişilik vardiyalarla çalıştıkları öğrenildi.

PEKER CEPHESİ 'GÖZDAĞI' DEDİ

Bağcılar'da annesini vahşice katleden Ali Sayan adliyeye sevkedildi Bağcılar'da annesini vahşice katleden Ali Sayan adliyeye sevkedildi

Sedat Peker cephesinin saldırıyı, 'suikast timi' iddiasının ardından gözdağı olarak yorumladığı ifade edildi. Peker cephesi, bu iddianın yanı sıra "Türkiye’deki yakınlarının da hepsine zarar veririz, öldürürüz" mesajının iletildiğini de söyledi.