Ukrayna ve Romanya kıyılarından yaklaşık 38 kilometre uzaklıkta bulunan Yılan Adası, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ilk günlerinden itibaren dünya gündeminden düşmedi. Tatlı suyu olmayan, hatta adının çağrıştırdığının aksine yılanlarla dolu da olmayan bu ada, stratejik konumunun yanı sıra bir başka önemli problemin de anahtarı olabilir. Detaylar haberimizde...

Her detayı korkunç! Eski komşudan satırlı vahşet Her detayı korkunç! Eski komşudan satırlı vahşet
Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ilk günü Karadeniz’de bulunan Yılan Adası'na yanaşan Rus kruvazörü Moskva'dan adadakilere "Teslim olun" çağrısı yapıldı.

Çağrıyı yapan Rus asker, “Bu bir Rus askeri gemisi. Kan dökülmesini ve gereksiz kayıpları önlemek için silahlarınızı bırakmanızı ve teslim olmanızı öneririm. Aksi takdirde bombalı saldırı başlatacağız” dedi ama hiç beklemediği kadar sert bir yanıt aldı: Küfürlü bir "Defolun gidin!"

Askerlerin verdiği bu cevap o kadar ses getirdi ki posta pullarından armalara, afişlerden sosyal medya paylaşımlarına her yerde görülür oldu. Hatta Mikolayiv Belediye Başkanı Oleksandr Siyenkeviç, şehri ele geçirmeye çalışan ve kendisine teslim olmasını emreden Rus kuvvetlerine, Yılan Adası'ndaki vatandaşlarının verdiği küfürlü yanıtın aynısını verdi.