• BIST 105.380
 • Altın 270,975
 • Dolar 5,7403
 • Euro 6,3404

  Sanatçılar indirim yapmadı

  23.04.2009 01:00
  Kanserli çocuklar için sanatçılar indirim yapmadı
  Sanatçılar indirim yapmadı
  Sanatçılar indirim yapmadı   Sanatçılar indirim yapmadı   Sanatçılar indirim yapmadı

  KANSERLİ çocuklar yararına gece düzenleyen Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği, 10 bin TL'den aşağı sahneye çıkacak sanatçı bulamadı.

  Selami Şahin 12 bin lira alırken, Bülent Ersoy'un eski eşi Armağan Uzun en vefalıları çıktı, ücretsiz çıktığı gibi 1200 liralık yemek bileti aldı. Dernek halka ilişkiler sorumlusu Meral Esen, “İki sanatçı dışında indirim yapan bile olmadı” dedi.

  Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü öğretim üyeleri tarafından 2006'da kurulan ve EÜ Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören çocukların ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanan Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği, hayırseverlere teşekkür plaketlerinin de sunulacağı bir gece düzenledi. Princes Otel'deki gecede Selami Şahin ile Armağan Uzun sahneye çıktı. Bestelerini seslendirdiği geceye Selami Şahin 12 bin lira karşılığı çıkarken, Armağan Uzun ücret almadı. Sanatçılara eşlik eden Ege Üniversitesi Konservatuvarı sanatçılarının kurduğu Bluenot Orkestrası da masrafları dışında ücret istemedi.
  Geceye uygun ücretlerle çıkacak sanatçı bulamadıklarını belirten Dernek Halkla İlişkiler Sorumlusu Meral esen, “Bu kriz ortamında biraz daha insaflı rakamlar istenir diye düşündük. Ama 10 bin liradan aşağı inen yok. Menajerleri kanalıyla ulaştığımız sanatçıların fiyatları 100 bin liraya kadar çıkıyordu. Yüzde 18 KDV, stopaj hariç Nadide Sultan 13, Işın Karaca 25, Sibel Tüzün 15, Gülşen 25, Betül Demir 14, Yonca Lodi 12 bin 500, Ziynet Sali 20, Günce 10, Gülay Eralp 10, Alex 15, Kutsi 20, Rafet El Roman 25, Serdar Ortaç 100, Candan Erçetin 55 bin lira istedi. Menajerlerine bu gecenin amacının ne olduğunu anlattık. indirim istedik. Sadece Serdar Ortaç ve Candan Erçetin'in ücretlerinde indirim yapıldı, ama ücretleri yüksek olduğu için indirimleri de işe yaramadı. Selami Şahin bizden herşey dahil 12 bin lira istedi. Ama sonrasında ekstralarıyla 14 bine mal oldu. Şahin satılmak üzere 100 CD'sini getirdi. 95'i satılıp 1187 lira elde edildi. Sanatçıların profesyonel olduklarını biliyoruz, kendilerine istedikleri fiyatları biçebilirler ama en azından yardım amaçlı bu gecelere daha düşük ücretlere çıksalar daha fazla gelir elde edilebilir” diye konuştu.
  Öte yandan Dernek Başkanı Prof.Dr. Nazan Çetingül, “Hastaların modern koşullarda tedavilerini sürdürülmesinin yanında ihtiyacı olan hasta ailelerine destek ve öğrencilere eğitim süreçlerinde burs vermeye çalışıyoruz. Bunları da dernek kanalıyla yapıyoruz. Çeşitli etkinliklerle de derneğe yardım toplamaya alışıyoruz. O nedenle bu tür aktivitelerde sanatçıların daha duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.

  UMUT BAĞIŞLARDA
  448 kişinin katıldığı gece Entaş Mermercilik, Orkide Yağları ve ismi açıklanmayan bazı kişilerin sponsorluğunda gerçekleşti. İbrahim İbrahim kuaför gecenin masa süslemelerini yaptı, çiçek ve davetiyelerini karşıladı. Selami Şahin'e 12 bin lira ödendi, ekstra masrafları 2 bin lira tuttu. Ayrıca orkestraya ışık, ses düzenleri gibi masrafları için 5 bin lira ödendi. Selami Şahin CD'lerinden 1.187 lira gelir elde edildi. Meral Esen, “Yemekten elde edilen gelir sanatçı ve masraflara gitti. Başa baş geldik, zarar da etmedik kar da. Derneğe bir şey kalmadı. Ancak sponsorlarımızdan bağış sözü aldık. Biri 30 bin lira, diğeri 4 bin lira bağış yapma sözü verdi. Tek karımız bu olacak. Aslında biz sanatçılarımız kanalıyla daha fazla gelir elde etmeyi düşünüyorduk. Kemik İliği nakli ünetilerimizi yenileyecektik ancak buna imkan görünmüyor” dedi.

  Hürriyet

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim